Ogłoszenia parafialne

19 - 26 V 2019 - 5 Niedziela Wielkanocna

W naszej codzienności często można spotkać wiele rzeczy, które mają znamię nowości. W ten sposób świat odwołuje się do pierwotnego oczekiwania człowieka, że nie wszystko musi być tak, jak do tej pory. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro odnowa świata jest w pewnych momentach konieczna. Jako chrześcijanie wiemy, że nowości nie jesteśmy w stanie sprawić własną mocą, ostatecznie jest ona darem Boga. Uczestnicząc we Mszy św. nabieramy nowych sił życiowych, których źródłem jest Chrystus zmartwychwstały. On mówi do Nas; „ Oto czynię wszystko nowe” oraz „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali …” Oto zasada życia nowego stworzenia, a my, wyznawcy Chrystusa, bierzemy na siebie odpowiedzialność  za odnowę świata przez to, co mówimy, czynimy i kim jesteśmy.

 

Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiane jest w niedzielę o godz. 1600, a w tygodniu po mszy św.

 

Dzisiaj w parafii gościmy kleryków z Seminarium duchownego w Krakowie, którzy razem z nami modlą się w intencji powołań do służby w Kościele, na zakończenie tygodnia modlitw o  powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz.1130 spotkanie kleryków z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.

 

W naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy św. o godz. 1130 dzieci z klasy III po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Módlmy się w ich intencji oraz ich rodziców, aby przystąpienie do tego sakramentu prowadziło do prawdziwej jedności z Bogiem, Stworzycielem i Ojcem, uczyło pokory i posłuszeństwa wypływającego z miłości. Dziś o godz. 1600 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych. Po nabożeństwie dzieci komunijne otrzymają pamiątkowe obrazki. W ramach tzw. białego tygodnia dzieci komunijne w strojach komunijnych uczestniczą we Mszy św. i nabożeństwie majowym z wyjątkiem tych dni, kiedy Msza św. sprawowana jest rano (poniedziałek i środa).

 

Próby przed bierzmowaniem będą we wtorek i czwartek o godz. 1900 w Hermanicach. Sakrament bierzmowania będzie udzielony w Hermanicach w piątek w czasie Mszy św. o godz. 1800. Spotkanie rodziców młodzieży bierzmowanej w środę o godz. 1900.

 

We wtorek, 21 maja i w piątek, 24 maja, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

W sobotę, 25 maja, o godz. 1000 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ks. Biskup Ordynariusz udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów święceń polecamy Panu Bogu w Modlitwie.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Diecezjalnego Domu Duszpasterskiego w Andrychowie.


12 V 2019 - 4 Niedziela Wielkanocna

Jezus jako Dobry Pasterz zaprasza nas do wspólnego spotkania eucharystycznego. Stoimy przed mnóstwem rozmaitych ofert oraz możliwości i nie wiemy, na co się zdecydować. Czasami potrzebujemy kogoś, kto weźmie za rękę i wskaże właściwą drogę. Jezus Chrystus jest Dobrym Pasterzem . Jemu możemy zaufać, Jego śladem możemy pójść, pewni, że idzie przed nami. Prowadzi do pełni życia, pokazuje nam drogę miłości. Uwielbijmy obecność pośród nas Pana, który całej naszej rodzinie Bożej daje poczucie bezpieczeństwa.

        

Dziś 4 niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to dzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Rozpoczyna się Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza, szczególnie prośmy by młodzi z naszej parafii odpowiedzieli na wołanie Chrystusa – Pójdź za Mną. W przyszłą niedzielę, na zakończenie tygodnia modlitw o powołania gościć będziemy kleryków naszego Seminarium Duchownego.

 

Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 930 dzieci klas czwartych przeżywają rocznicę I Komunii św. Módlmy się w ich intencji oraz w intencji ich rodziców, by jak najczęściej karmili się Ciałem Eucharystycznym Zbawiciela.

 

Nabożeństwo majowe dzisiaj o godzinie 1600, w tygodniu po Mszy św.

 

We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

W czwartek po Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z dekanalnym wizytatorem katechetycznym.

 

W czwartek po Mszy św. zapraszam na spotkanie w salce katechetycznej wszystkich chętnych do zaangażowania się w piknik parafialny.

 

W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

 

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy św. o godz. 1130 dzieci z klasy III po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Spowiedź dzieci, ich rodziców oraz chrzestnych w sobotę od godz. 1000. Módlmy się w ich intencji oraz ich rodziców, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia w wierze i zgodnie z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.


5 V 2019 - 3 Niedziela Wielkanocna

Przed dwoma tygodniami świętowaliśmy Wielkanoc, a dzisiaj można odnieść wrażenie, iż szara codzienność zupełnie nas pochłonęła. To samo doświadczenie było obecne w życiu uczniów Pańskich. Niedługo po Wielkanocy powrócili do swoich dawnych zajęć, jednak ich nocny połów na jeziorze Tyberiadzkim okazał się niepowodzeniem. Wtedy doświadczyli obecności Zmartwychwstałego, który powiedział im, co powinni czynić, a ich praca zaczęła przynosić oczekiwane efekty. Czy zauważamy obecność Jezusa Chrystusa w naszym życiu i pracy – Tego, który wskazuje, co mamy robić. Jezus Chrystus jest pośród nas, ponieważ zgromadziliśmy się w Jego imię, uwielbiajmy Go w naszej wspólnej modlitwie.

 

Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po ostatniej Mszy św. odmówimy Litanię Loretańską do NMP. Nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 1600.

 

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna rozpoczynająca XI Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego (1P 1,12). W Tygodniu Biblijnym zachęcam do osobistej lektury słowa Bożego, która pomoże nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu. W tym roku pochylamy się nad  Ewangelią św. Jana. Przy drzwiach kościoła od ministrantów można zabrać karteczki z siglami do fragmentu pisma św.

 

W środę, 8 maja, obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 1000 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku – Białej, ks. Bp. Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Otoczmy kandydatów do święceń naszą modlitwą.

 

W dniach 7/8 maja zapraszamy na XVII Świętą Noc Modlitwy w Sanktuarium Św. Jana Sarkandra w Skoczowie organizowaną przez ADŚ diecezji bielsko – żywieckiej. Czuwanie rozpocznie się we wtorek, 7 maja o godz. 1200, o 2100 Msza św., zakończy w środę Mszą św. i odczytaniem supliki bł. Bartolo Longo o godz. 1200. Od godz. 4 – 5 czuwanie prowadzą członkowie Apostolstwa z naszej parafii.

12 maja o godz. 930 rocznica I Komunii św. dla dzieci klas 4. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców będzie w sobotę od godz. 1630.

 

W przyszłą niedzielę, 12 maja, rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na potrzeby naszej diecezji. Ofiarą zbieraną do puszek przy drzwiach kościoła wspieramy Radio Diecezjalne Anioł Beskidów


29 IV - 5 V 2019 - 2 Niedziela Wielkanocna

Bóg ma miłosierdzie dla nas, ludzi – oto centralne orędzie drugiej niedzieli, która kończy czas oktawy Wielkanocy. Nieustannie odczuwamy w życiu, że jesteśmy zdani na miłosierdzie, ponieważ często zderzamy się z własnymi ograniczeniami, ponosimy klęski, jesteśmy rozczarowani i niezadowoleni. Czasami czujemy się bezsilni, zmęczeni, wypaleni. Jesteśmy bezradni, gdy nasza ziemska wędrówka dobiega końca. Miłosierdzie Boże dotknęło nas w Jezusie Chrystusie, abyśmy mieli życie. Niech ta prawda mobilizuje nas do uwielbienia Boga bogatego w miłosierdzie.

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to święto patronalne Caritas. Składka przeznaczona jest na cele charytatywne.

 

W wtorek, przypada liturgiczna uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski przeniesiona z 23 kwietnia.

 

30 kwietnia, we wtorek, o godz. 1500 spotkanie dzieci przystępujących do I Komunii św.

 

W środę, 1 maja – wspomnienie dowolne Św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, pamiętamy także o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni. W tym dniu rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe. Nabożeństwo majowe w tygodniu będzie odprawiane po Mszy św., w niedzielę o godz. 1600. To w szkole Maryi uczymy się jak mają przeżywać życie na ziemi rodziny, jak radzić sobie z problemami i co tak naprawdę jest najważniejsze. Serdecznie zapraszam.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. Ze względu na Uroczystość NMP Królowej Polski w piątek oraz peregrynację relikwii Św. Melchiora w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

 

W piątek, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego, nabożeństwo majowe o godz. 1600. Jest to zarazem Dzień modlitw w intencji emigracji polskiej. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek w kościele św. Klemensa w Ustroniu o godz. 1800 Msza św. na rozpoczęcie w naszym dekanacie peregrynacji relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego w ramach obchodów roku Św. Melchiora z okazji 400 – lecia jego męczeńskiej śmierci. W sobotę 4 maja o godz. 900 adoracja relikwii prowadzona przez naszą parafię dla członków ADŚ i starszych. Szczegółowy program peregrynacji dla poszczególnych grup znajduje się na afiszu w gablotce parafialnej.

 

Jutro na godz.1700 bardzo proszę o pomoc przy rozbieraniu Bożego Grobu Bożego.

 

W przyszłą niedzielę, 5 maja, przypada 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. W tym dniu ofiarą zbieraną do puszek wspomagamy Radio Diecezjalne Anioł Beskidów.


21 IV 2019 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako Wielką Niedzielę. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego.

        

Jutro, drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. 

    

Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia, która przypada w przyszłą niedzielę. W tym dniu rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. 

 

W czwartek z racji czwartego czwartku miesiąca Msza Św. w intencji członków ADŚ, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez członków Apostolstwa.

 

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni na godne przeżywanie Świąt Zmartwychwstania: osobom, które przygotowały ciemnicę i Grób Pański oraz kościół, służbie liturgicznej, lektorom i kantorom, pani organistce, członkom Straży Pożarnej i osobom trzymającym wartę honorową przy Grobie Pańskim oraz paniom w strojach regionalnych. Bóg zapłać.

 

Niech zmartwychwstanie Chrystusa odnowi naszą Wiarę, której celem jest zbawienie, umocni Nadzieję wykraczającą poza ziemskie pragnienia i rozpali na nowo Miłość będącą źródłem wszelkiego dobra.


14 IV 2019 - Niedziela Męki Pańskiej

 

 

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Gałązkami palmowymi pozdrawiamy Chrystusa jako naszego Pana i Króla. Palmy kładziemy także na grobach naszych bliskich jako znak zmartwychwstania i życia. Łączymy się dzisiaj poprzez dzieje z rzeszami w Jerozolimie, które niegdyś witały Jezusa słowami: Hosanna Synowi Dawida! Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie!

Dziś o godz. 15.00 rozważanie Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa w Pieśniach Pasyjnych wykonywanych przez panią Beatę Bednarz. Serdecznie zapraszam do udziału w tej modlitwie.

Odwiedziny chorych na święta odbędą się w środę od godz. 1000. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego najistotniejszą częścią i szczytem całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Paschalne, które rozpoczniemy Mszą św. Wieczerzy Pańskiej. W czasie Triduum można zyskać odpust zupełny. Mogą go zyskać wszyscy, którzy wypełnią zwykłe warunki odpustu oraz: w Wielki Czwartek wezmą udział w Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyście odmówią hymn „Przed tak wielkim Sakramentem”; w Wielki Piątek będą pobożnie uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej, i ucałują krzyż w czasie Adoracji Krzyża; w Wielką Sobotę wezmą udział w liturgii Wigilii Paschalnej i odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.

W Wielki Piątek upamiętniający dzień Męki i Śmierci Jezusa obowiązuje post ścisły. Adoracja w ciemnicy od godz. 8.00. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00, którą zakończy procesja do Bożego Grobu, gdzie będziemy adorować Chrystusa Eucharystycznego do godz. 24.00. W tym dniu Drogę Krzyżową odprawimy na zakończenie adoracji o godz. 2230. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę adorację przy Bożym Grobie rozpoczniemy o godz. 8.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie o godz. 13.00, 14.00 i 15.00. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00 poświęceniem ognia i paschału, zakończymy procesją rezurekcyjną. Strażaków proszę o pełnienie warty przy Bożym Grobie w mundurach strażackich, jak w poprzednich latach, w czasie procesji rezurekcyjnej o niesienie baldachimu. Panie z Kół Gospodyń proszę o przyjście na procesję rezurekcyjną w strojach regionalnych.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego kończącą Triduum Paschalne.

Bardzo proszę o pomoc przy budowie Ciemnicy i Bożego Grobu w środę o godz. 17.00.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na potrzeby ks. Rekolekcjonisty.


7 IV 2019 - 5 Niedziela Wielkiego Postu

 

 

Przebaczenie popełnionej winy, pojednanie z Bogiem i z ludźmi – do tego jesteśmy wezwani szczególnie w czasie wielkiego postu. Jezus Chrystus zaprasza nas zwłaszcza dziś, by to czynić, przypominając o Bożym miłosierdziu względem grzeszników. Doświadczenie Bożego miłosierdzia uzdalnia nas samych do okazywania miłosierdzia innym; przekazujemy dalej to, co otrzymaliśmy.

 

Nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali dziś o godz. 15.00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30.

 

Od czwartku rozpoczynamy rekolekcje parafialne, będzie je prowadził ks. Rafał Jakubiec. (podać program rekolekcji). Otoczmy księdza rekolekcjonistę naszą modlitwą. Rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 6 rozpoczynają się w środę (podać program). Rekolekcje parafialne zakończymy w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Pieśniami Pasyjnymi w wykonaniu p. Beaty Bednarz.
W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm i uroczysta procesja z palmami przed Mszą Św. o godz. 11.30. Liturgię tej Mszy św. rozpoczniemy przy krzyżu przed kościołem gdzie zostanie odczytana Ewangelia o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy, następnie w uroczystej procesji wyruszymy do kościoła. Poświęcenie palm tylko na tej Mszy.

 

Przy drzwiach kościoła lub w zakrystii można nabyć świece wielkanocne tzw. Paschaliki rozprowadzane przez Caritas Polska.
Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby Seminarium Duchownego.

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 11 – 14.04.2019

 

Środa 10.04.

10.00 - 11.00 – nauka i ćwiczenia rekolekcyjne dla dzieci klas 5-8;

11.30 - 12.30 – nauka i ćwiczenia rekolekcyjne dla dzieci klas 1-4

 

Czwartek 11.04.

Msze św. 8.00 ; 18.00 – nauka ogólna

10.00 - 11.00 – nauka i ćwiczenia rekolekcyjne dla dzieci klas 5-8;

11.30 - 12.30 – nauka i ćwiczenia rekolekcyjne dla dzieci klas 1-4

Nauka stanowa dla kobiet po Mszy św. o 18.00

Piątek 12.04.

Msze św. 8.00 ; 18.00 – kazanie ogólne

10.00 - 11.00 – nauka rekolekcyjna dla dzieci klas 5-8;

Msza św. dla dzieci z wszystkich klas na zakończenie rekolekcji o godz. 11.00

Po Mszy św. – nauka rekolekcyjna dla dzieci klas 1-4

Spowiedź dzieci po nauce rekolekcyjnej o godz. 10.00

Droga Krzyżowa 17.15

Nauka stanowa dla mężczyzn po Mszy św. o 18.00

Sobota 13.04.

Msze św. 8.00 ; 18.00 – kazanie ogólne

Spowiedź: 7.30-11.30; 15.00-16.15, 16.30-18.00 (z przerwami na nauki rekolekcyjne)

Nauka stanowa dla młodzieży szkół średnich i młodzieży pracującej po Mszy św. o 1800

 

Niedziela 14.04.

(zakończenie rekolekcji)

Msze św. godz. 7.30 ; 9.30 ;11.30 – nauka ogólna

Koncert Pasyjny godz. 15.00 – Beata Bednarz


31.III.2019 - 4 Niedziela Wielkiego Postu

Raduj się, Jerozolimo – głosi antyfona na wejście liturgii 4 niedzieli wielkiego postu. Kieruje naszą myśl ku niebieskiemu Jeruzalem, w którym kiedyś wszyscy ludzie dobrej woli zamieszkają razem na zawsze. Jeruzalem to również ci, którzy są gotowi słuchać Pana Zastępów, ponieważ Jego słowo uznają za miarę swojego życia: ludzie gotowi do nawrócenia i postępowania zgodnie z wolą Boga, kierujący się miłością bliźniego. Do tego miasta jesteśmy zaproszeni przez Króla niebios. Jak ojciec z miłosierną miłością przyjmuje syna marnotrawnego i przebacza mu, tak samo nasz Ojciec w niebie przyjmuje nas i przebacza, abyśmy z żywą wiarą i szczerym oddaniem spieszyli ku nadchodzącym Świętom Wielkanocnym (tekst Kolekty).        

 

 • Od tego tygodnia następuje zmiana godziny odprawiania Mszy św. wieczornej z godz. 17.00 na godz. 18.00.
 • Zapraszam dziś na godz. 15.00 na nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali, w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.
 • W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za tych, którzy pracują na niwie Pańskiej i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej, po Mszy św. godzina święta przed pierwszym piątkiem. W  piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych będą od godz. 9.00. Chorych proszę zapisywać w zakrystii. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. O godz.
 • 8.00 Msza św. w intencji członków Róż Różańcowych.
 • W zakrystii można nabyć baranki oraz świece wielkanocne tzw. Paschaliki rozprowadzane przez Caritas Polska. Dochód ze sprzedaży świec i baranków przeznaczony jest na pomoc charytatywną dla potrzebujących.       
 • Proszę o opłacenie prenumeraty Gościa Niedzielnego na kolejny kwartał.
 • W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

24.III.2018 - 3 Niedziela Wielkiego Postu

Świat i nasze życie są nieraz skomplikowane: coś nami wstrząsa, innym razem tracimy grunt pod nogami. Wobec tych sytuacji pojawiają się pytania pełne wątpliwości: czy Bóg rzeczywiście istnieje? Dlaczego dopuszcza tyle cierpienia? Właśnie w takiej sytuacji słyszymy Jego zapewnienie, że o wszystkim wie, ludzkie cierpienie jest Mu bliskie i każe Mu działać. Bóg objawia się ludziom poprzez Mojżesza, którego posyła jako wyzwoliciela Izraelitów, podając swoje imię: Jestem, który Jestem – jestem Bogiem zawsze istniejącym, który jest tu i teraz, Zbawicielem i Wybawicielem. Objawia się przede wszystkim w Jezusie Chrystusie, naszym jedynym Odkupicielu, który jest obecny we wspólnocie zgromadzonej na sprawowanie liturgii. Otwórzmy nasze serca na słowo Dobrej Nowiny, zapewniające, że On jest. 

 

 • Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30.
 • Jutro, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. W tym dniu przypada 27 rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się za nasz Kościół partykularny.
 • W czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez członków ADŚ.
 • W ramach Wielkanocnego Dzieła Pomocy w zakrystii można zakupić paschaliki oraz baranki. Fundusze pozyskane z tej sprzedaży zostaną przekazane do Caritas i wesprą potrzebujących w naszej diecezji.
 • Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

17.III.2019 - 2 Niedziela Wielkiego Postu

Gromadząc się na liturgii eucharystycznej, przynosimy Bogu nasze życie z jego jasnymi chwilami dumy i radości, dzięki którym nabieramy nowych sił. Przynosimy także momenty smutku i próby, wypadki losowe i szarość dnia codziennego. W tych wszystkich doświadczeniach wspiera nas słowo Boże, które prowadzi nas po Bożych szlakach na ziemi. Dziękując Bogu za Jego obecność, uwielbijmy naszeo Pana poprzez wspólną modlitwę w czasie Mszy świętej.

 

 • W dniu dzisiejszym modlitwą i ofiarą do puszek przy drzwiach kościoła wspieramy dzieci Afryki, jest to tzw. dzieło Ad gentes.
 • Nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali dziś o godz. 1500, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30.  
 • Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek o godz. 15.00 .
 • W ramach Wielkanocnego Dzieła Pomocy w zakrystii można zakupić paschaliki oraz baranki. Fundusze pozyskane z tej sprzedaży zostaną przekazane do Caritas i wesprą potrzebujących w naszej diecezji.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone przy drzwiach kościoła do puszek na dzieło Ad gentes. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Anny w Ustroniu - Nierodzimiu, siedziba: Ustroń, ul. Zabytkowa 23.