Ogłoszenia parafialne

13 X 2019 - 28 Niedziela Zwykła

Wdzięczność nie jest sprawą oczywistą. Wypływa z przekonania, że to, kim jesteśmy i co posiadamy, stanowi ostatecznie kategorię daru. Poczucie wdzięczności, zwłaszcza względem Boga, jest poszukiwaną cnotą, ona uszlachetnia człowieka. Dlatego w niedzielę gromadzimy się, aby w łączności z Jezusem Chrystusem oddawać chwałę Bogu, by Mu dziękować za Jego zbawcze działanie w świecie i w każdym z nas. Celebrujemy tajemnicę Dziękczynienia, ponieważ w każdym czasie Bóg obdarza nas darem zbawienia.

 

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje przygotowujące nas do obchodów 250 rocznicy poświęcenia naszej świątyni oraz jej dedykacji Bogu w ostatnią niedzielę października. Rekolekcje będzie głosił O. Atanazy z sanktuarium Św. Anny na Górze Św. Anny. Dziś w czasie każdej Mszy św. nauka ogólna. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o godz. 800 i 1800 z nauką dla wszystkich. W środę zakończenie rekolekcji.

 

Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 1600, przez tydzień o godz. 1730.

 

Dziś po raz XIX obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy” Jak co roku przy drzwiach kościoła do puszek będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionych dzieci i młodzieży pochodzących z ubogich rodzin.

 

Spowiedź codziennie przed Mszą św., we wtorek od godziny 1530. Z czystymi sercami przygotowujmy się i przystąpmy do uroczystych obchodów 250 rocznicy poświęcenia kościoła oraz jego dedykacji.

 

We wtorek, 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętajmy w tym dniu o zmarłych dzieciach, ale również o rodzicach, którzy doświadczyli straty swojego potomstwa. W tym dniu modlitwę różańcową odmówimy w intencji rodziców tych dzieci.

 

We wtorek i środę (15 X i 16 X) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

Diecezjalny Duszpasterz Zdrowia zaprasza pracowników z służby zdrowia naszej diecezji, na patronalne święto ku czci św. Łukasza, które odbędzie się 16 października 2019 r. o godz. 1800. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera w kaplicy budynku Kurii Diecezjalnej.

 

W piątek rozpoczynamy nowennę do Św. Anny przed Uroczystym Poświęceniem Kościoła.

 

Za tydzień, 20 października, przypada przedostatnia niedziela października obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła. Składkę przeznaczamy na cele misyjne.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

 

REKOLEKCJE PRZED UROCZYSTYM POŚWIĘCENIEM KOŚCIOŁA  13 – 16.10.2019

 

Niedziela     13.10.2019 r.

Msze św. godz. 730 ; 930 ;1130 – nauka ogólna

Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1600

 

Poniedziałek     14.10.2019 r.

Msze św. 800 ; 1800 – nauka ogólna

1730 – nabożeństwo różańcowe

Nauka stanowa dla kobiet oraz młodzieży żeńskiej po Mszy św. wieczornej

 

Wtorek      15.10.2019 r.

Msze św. 800 ; 1800 – kazanie ogólne

1530 – spowiedź

1730 – nabożeństwo różańcowe

Nauka stanowa dla mężczyzn oraz młodzieży męskiej po Mszy św. wieczornej

 

Środa        16.10.2019 r.

Msze św. 800 ; 1800 – kazanie ogólne (zakończenie rekolekcji)

1600 – Msza św. z nauką dla wszystkich dzieci ze szkoły podstawowej


6 X 2019 - 27 Niedziela Zwykła

Bóg jest zawsze inny niż Go sobie wyobrażamy. Niekiedy nie możemy oprzeć się wrażeniu, że dopuszcza, by działy się rzeczy, które nam wydają się niepojęte. Być może podobne wątpliwości budziły się w sercach uczniów, gdy prosili Jezusa: Panie, dodaj nam wiary! Ta prośba rozbrzmiewa również podczas Mszy św., bowiem i nasza wiara potrzebuje wzmocnienia. Tym bardziej, że tam, gdzie wiara jest słaba, brakuje też miłości, nadziei, odwagi i zaufania. Prośba o wzmocnienie wiary jest zatem potrzebna w każdej chwili. Wypowiedzmy ją, wiedząc, że dobry Bóg w swojej łaskawości daje nam więcej, niż na to zasługujemy i udziela nam obfitszych łask niż te, o które prosimy.

 

 Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 1600. W tygodniu do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszam: w poniedziałek i środę po Mszy św.; we wtorek, czwartek, piątek i sobotę przed Mszą św. o godz. 1730. W sposób szczególny zapraszam do udziału dzieci z poszczególnych klas w następujące dni tygodnia: we wtorek – I, II i III; czwartek – IV, V i VI; piątek – VII i VIII; sobotę – młodzież ze szkół średnich.

 

W czwartek o godz. 1530 spotkanie dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje przygotowujące naszą parafię do obchodów 250 rocznicy poświęcenia kościoła oraz jego dedykacji, czyli uroczystego poświęcenia zwanego dawniej konsekracją kościoła. Uroczystość ta odbędzie się w ostatnią niedzielę października (27.10.) br. Uroczystego poświęcenia świątyni dokona Ks. Bp Ordynariusz Roman Pindel.

 

Proszę o dokonanie wpłaty za Gościa Niedzielnego na kolejny kwartał.

 

W zakrystii można kupić kalendarze ścienne na 2019 rok w cenie 5 zł., a także kalendarze rolnicze w cenie 25 zł.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby Seminarium Duchownego.


29 IX 2019 - 26 Niedziela Zwykła

Często ludzie nie zauważają i nie słuchają swoich bliźnich, szufladkują ich i nie okazują należnego szacunku. Jednak Bóg widzi wszystko i każdego wzywa po imieniu. Posiadając imię, mamy godność i Bóg może się do nas zwrócić osobiście, bardzo indywidualnie. Teraz zwraca się do nas przez obecnego wśród nas Jezusa, jak również przez braci w wierze zgromadzonych na Mszy św. Niesie to za sobą konsekwencje dla naszego życia i sposobu postępowania; nikt nie może mi obojętny. Miłość Boga i bliźniego powinny w życiu chrześcijanina zajmować naczelne miejsce, taka jest miara pierwszego i najważniejszego przykazania.

        

We wtorek, 1 października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą one w naszej parafii odprawiane: w poniedziałek i środę po Mszy św.; a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę przed Mszą św. o godz. 1730; w niedzielę o godz. 1600. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach nie tylko dorosłych ale także dzieci i młodzież.

 

W czwartek o godz. 1900 na spotkanie zapraszam członków Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o dar nowych powołań kapłańskich, szczególnie z naszej parafii. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę o godz. 800 Msza Św. w intencji żywych i zmarłych członków Róż Różańcowych oraz nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi.

 

Spowiedź przed I piątkiem miesiąca w czwartek (kl. IV, V i VI) i piątek (kl. VII, VIII) od godz. 1700.

 

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 900. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

 

W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Przypominam, że młodzież uczestniczy we Mszy św. oraz przystępuje do sakramentu pokuty i pojednania.

 

W dniach 5/6 października w sanktuarium Św. Jana Sarkandra w Skoczowie na Kaplicówce odbędzie się XVIII Pompejańska Noc Modlitwy. Szczegóły na plakacie. Wspólnota ADŚ z naszej parafii prowadzi czuwanie w niedzielę, 6.10. od godz. 230

W sobotę na spotkanie o godzinę 1100 zapraszam chłopców od klasy III, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć Panu Bogu.

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego.


22 IX 2019 - 25 Niedziela Zwykła

Pan Bóg powierzył nam dobra tego świata. On jest dawcą wszystkich darów i chce, żebyśmy w dużych i małych sprawach obchodzili się z nimi właściwie. Przed Stwórcą będziemy musieli kiedyś zdać rachunek ze swojego życia, podejmowanych czynów i realizowanych obowiązków czy zadań. To, czym dysponujemy, ostatecznie nie zawdzięczamy samym sobie, lecz Bogu, któremu winniśmy permanentną wdzięczność.        

 

We wtorek, 24 września, święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego Św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

 

 W czwartek Msza św. w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez członków Apostolstwa.

 

Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 1100 w salce katechetycznej.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszego kościoła.


15 IX 2019 - 24 Niedziela Zwykła

Bóg o nikim nie zapomina i nikogo nie przekreśla. Swoją szczególną troską otacza tych, którzy błądzą. Nie pozostawia ich na pastwę losu, lecz zawsze o nich pamięta. Wielką radość sprawia Mu, gdy odnajdzie się każdy zaginiony. Bóg postępuje z nami jak miłosierny Ojciec, okazując serce wszystkim ludziom. Zawierzmy Mu się również wtedy, kiedy obraliśmy złą drogę, ponieważ Bóg jest gotowy przebaczyć naszą winę, jeśli wyrażamy żal i pragniemy poprawy.

        

W dniu dzisiejszym, z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, przy drzwiach kościoła ofiarą do puszek wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów.

 

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

W czwartek po Mszy św. z racji trzeciego czwartku wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której odmówimy różaniec do Siedmiu Boleści NMP.

 

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna. Sprawy związane z pogrzebem lub nagłym wezwaniem do chorego proszę załatwiać po Mszy św. z ks. Kazimierzem.

 

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.


8 IX 2019 - 23 Niedziela Zwykła

Usłyszeliśmy głos Jezusa Chrystusa wzywający nas do pójścia za Nim; w Jego imię zebraliśmy się na niedzielnej liturgii. Jesteśmy gotowi, aby słuchać Jego słowa i karmić się Chlebem eucharystycznym. Ta decyzja niesie za sobą konsekwencje dla naszego życia: chodzi o to, by je prowadzić, naśladując we wszystkim Pana. Podczas sprawowania Eucharystii wejdźmy we wspólnotę z Nim i nawzajem ze sobą, aby odważnie pójść Jego śladem oraz kształtować naszą codzienność zgodnie z wyznawaną wiarą.

 

Rozpoczynamy dziś coroczny Tydzień Wychowania.

 

W sobotę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus.    

 

W przyszłą niedzielę, 15 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu ofiarą do puszek wesprzemy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia Kościoła Diecezjalne na falach eteru i przez internet. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych.

 

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z pogrzebem lub nagłym wezwaniem do chorego proszę załatwiać po Mszy św. z ks. Kazimierzem.

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.


1 IX 2019 - 22 Niedziela Zwykła

W Dniu Pańskim gromadzimy się na Mszy św., gdzie Jezus Chrystus jest obecny pośród nas. Wraz z Nim stajemy przed Bogiem, naszym Ojcem, wspólnie z aniołami i świętymi, którzy żyją już w chwale niebios. Ponadto jednoczymy się ze wszystkimi, którzy wszędzie na świecie gromadzą się wokół Pana. To prawdziwe szczęście móc zająć miejsce w tej wielkiej społeczności, nawet jeżeli jest najniższe. Z radością i wdzięcznością uwielbijmy naszego Gospodarza w Jego własnym domu.

 

Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość dożynkową. O godz. 1130 Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony, które są dziełem Boga działającego przez naturę oraz owocem pracy człowieka. Naszą modlitwą i dziękczynieniem ogarnijmy wszystkich pracujących na roli. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości jak również za przyniesione płody rolne. Po każdej Mszy św. z paniami z Koła Gospodyń zapraszam na chleb ze smalcem i ogórkiem.

 

Dziś także coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora, prezbitera i męczennika.

 

W poniedziałek, 2 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza Św. Na rozpoczęcie roku szkolnego będzie sprawowana o godz. 800. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Dzieci z klas I szkoły podstawowej proszę o przyniesienie tornistrów z książkami, zostaną one pobłogosławione w czasie Mszy Św. Od przyszłej niedzieli wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszam na Mszę Św. dla dzieci o godz. 930.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej i prosimy o dar nowych powołań kapłańskich, szczególnie z naszej parafii. Po Mszy św. Godzina święta. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu sercu Pana Jezusa, po Mszy nabożeństwo do NSPJ. W I sobota miesiąca, o godz. 800 Msza św. w intencji członków Róż Różańcowych oraz ich rodzin. Po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz zmianka tajemnic różańca.

 

Spowiedź przed I piątkiem miesiące w piątek od godz. 1700.

 

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 1000. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

 

W piątek spotkanie uczniów klas VIII SP nr 6 oraz chodzących do innych szkół podstawowych, jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zgodnie z instrukcją episkopatu i dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza przygotowanie i bierzmowanie odbywa się w parafii zamieszkania. Uczniowie uczestniczą we Mszy Św., nabożeństwie i na spotkaniu.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej diecezji.


25 VIII 2019 - 21 Niedziela Zwykła

Czy będziemy zbawieni? Kto dostąpi królestwa niebieskiego? Czy te pytania mają dziś dla nas znaczenie? A może jest dla nas oczywiste, że tam będziemy? Dążenie człowieka do zaplanowania i zabezpieczenia się na przyszłość nie ma racji bytu w sprawach wiary, która stanowi ciągłe zadanie wchodzenia w relacje z Bogiem i ludźmi. Z tą świadomością gromadzimy się na niedzielnej Mszy świętej. Jesteśmy pełni radości z powodu obietnicy Jezusa, że przy stole w królestwie Bożym zasiądą ludzie ze wszystkich stron świata. Mamy nadzieję, że dla nas jest tam przygotowane przez Pana miejsce.

 

        

W poniedziałek, 26 sierpnia, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

 

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. Spowiedź przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego będzie w piątek i sobotę (30-31 VIII) od godz. 1700. W piątek zapraszam uczniów kl. IV – VI; w sobotę kl. VII – VIII oraz młodzież szkół średnich. Obowiązkiem wierzących rodziców jest przypilnowanie swoich dzieci, by rozpoczęły nowy rok szkolny w stanie łaski uświęcającej.

 

ADŚ diecezji Bielsko- Żywieckiej organizuje 31 sierpnia br. (sobota) w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Pogórzu XI Popmejański Dzień Skupienia. Rozpoczęcie o godz. 900, Msza św. o godz. 1100, zakończenie o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

W przyszłą niedzielę, 1 września na Mszy Św. o godz. 1130 będziemy dziękować za tegoroczne plony. Panie z Koła Gospodyń, jak w zeszłym roku, po każdej Mszy św. będą częstować chlebem ze smalcem oraz kiszonym ogórkiem. Wzorem poprzednich lat proszę

o przyniesienie do świątyni płodów rolnych, jako daru pracy rąk ludzkich. Składać je można w kościele w sobotę od godz. 1500.

 

W tym dniu (niedziela) odbędzie się również coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora, prezbitera i męczennika.

     

Ofiarę za zamówioną Mszę św. nie wpłacamy na konto parafialne, ale składamy osobiście u księdza po Mszy.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezji.


18 VIII 2019 - 20 Niedziela Zwykła

W wielu miejscach na świecie, niestety panuje wojna. Niesprawiedliwość i brak poszanowania godności człowieka i jego wolności leżą z reguły u podłoża każdego konfliktu zbrojnego. Jezus Chrystus nie chciał ani podejrzanych kompromisów, ani wątpliwego pokoju. Za pokój między ludźmi a Bogiem oddał swoje życie. To jest Ofiara, która rodzi prawdziwy pokój dla świata. Aby go osiągnąć, wyznawcy Chrystusa muszą czasami wypowiedzieć się w sposób bardzo zdecydowany, nawet jeżeli spotkają się ze sprzeciwem i niezrozumieniem. Pan umacnia nas swoim przykładem i daje siłę do budowania atmosfery pokoju pośród ludźmi.

 

 

Jak w każdy czwarty czwartek miesiąca Msza św. sprawowana jest w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez członków Apostolstwa.

 

W sobotę, 24 sierpnia, odbędzie się coroczna uroczystość gromadząca wiernych z sąsiednich diecezji: ostrawsko-opawskiej (Republika Czeska) oraz żilińskiej (Słowacja). Początek o godzinie 915 nabożeństwem maryjnym w kościele Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku, skąd wyruszy procesja do ołtarza polowego na tzw. Trójstyku. Tam będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera, z homilią biskupa ostrawsko-opawskiego Franciszka Lobkowicza.

 

Trwają zapisy na pielgrzymkę do Koszyc z okazji 400-lecia śmierci św. Melchiora Grodzieckiego.

 

Został wyrównany teren pod parking za cmentarzem. Bardzo proszę, by na tym terenie parkować samochody i to nie tylko te jadące od ulicy Szerokiej. Pomiędzy domem katechetycznym a cmentarzem przebiega również ulica Zabytkowa (chociaż wygląda to jak jeden plac kościelny), która powinna być przejezdna np. dla samochodów straży pożarnej,  itp. Dziękuję tym, którzy wykazują zrozumienie i dostosowują się do tej prośby.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby naszego kościoła.


11 VIII 2019 - 19 Niedziela Zwykła

„Nie bój się, mała trzódko!” – te słowa pocieszenia płynące od Jezusa wydają się bardzo adekwatne do naszych czasów. Na tym świecie niejedna wspólnota wyznawców Chrystusa była i jest często bezbronną mniejszością. Jednakże do wierzących należy przyszłość królestwa Bożego, dlatego, że oni w pełni pojmują świat tu i teraz. Radosne oczekiwanie, a nie pełne lęku zmartwienie, jest znakiem rozpoznawczym wspólnoty chrześcijańskiej. Również dzisiejsza niedziela to czas czuwania i bycia gotowym na powtórne przyjście Pana.

 

W środę, 14 sierpnia, uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszego Kościoła partykularnego. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Bogu biskupów prosząc o mądrość i roztropność w zarządzaniu diecezją, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę.

 

W czwartek, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane.  Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Zgodnie z tradycją po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kwiatów i ziół. W tym dniu składka przeznaczona jest na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

 

W piątek czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca. Msza św. sprawowana będzie w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach rocznych. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Bo zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Anny w Ustroniu - Nierodzimiu, siedziba: Ustroń, ul. Zabytkowa 23.