Ogłoszenia parafialne

1 IX 2019 - 22 Niedziela Zwykła

W Dniu Pańskim gromadzimy się na Mszy św., gdzie Jezus Chrystus jest obecny pośród nas. Wraz z Nim stajemy przed Bogiem, naszym Ojcem, wspólnie z aniołami i świętymi, którzy żyją już w chwale niebios. Ponadto jednoczymy się ze wszystkimi, którzy wszędzie na świecie gromadzą się wokół Pana. To prawdziwe szczęście móc zająć miejsce w tej wielkiej społeczności, nawet jeżeli jest najniższe. Z radością i wdzięcznością uwielbijmy naszego Gospodarza w Jego własnym domu.

 

Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość dożynkową. O godz. 1130 Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony, które są dziełem Boga działającego przez naturę oraz owocem pracy człowieka. Naszą modlitwą i dziękczynieniem ogarnijmy wszystkich pracujących na roli. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości jak również za przyniesione płody rolne. Po każdej Mszy św. z paniami z Koła Gospodyń zapraszam na chleb ze smalcem i ogórkiem.

 

Dziś także coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora, prezbitera i męczennika.

 

W poniedziałek, 2 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza Św. Na rozpoczęcie roku szkolnego będzie sprawowana o godz. 800. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Dzieci z klas I szkoły podstawowej proszę o przyniesienie tornistrów z książkami, zostaną one pobłogosławione w czasie Mszy Św. Od przyszłej niedzieli wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszam na Mszę Św. dla dzieci o godz. 930.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej i prosimy o dar nowych powołań kapłańskich, szczególnie z naszej parafii. Po Mszy św. Godzina święta. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu sercu Pana Jezusa, po Mszy nabożeństwo do NSPJ. W I sobota miesiąca, o godz. 800 Msza św. w intencji członków Róż Różańcowych oraz ich rodzin. Po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz zmianka tajemnic różańca.

 

Spowiedź przed I piątkiem miesiące w piątek od godz. 1700.

 

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 1000. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

 

W piątek spotkanie uczniów klas VIII SP nr 6 oraz chodzących do innych szkół podstawowych, jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zgodnie z instrukcją episkopatu i dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza przygotowanie i bierzmowanie odbywa się w parafii zamieszkania. Uczniowie uczestniczą we Mszy Św., nabożeństwie i na spotkaniu.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej diecezji.


25 VIII 2019 - 21 Niedziela Zwykła

Czy będziemy zbawieni? Kto dostąpi królestwa niebieskiego? Czy te pytania mają dziś dla nas znaczenie? A może jest dla nas oczywiste, że tam będziemy? Dążenie człowieka do zaplanowania i zabezpieczenia się na przyszłość nie ma racji bytu w sprawach wiary, która stanowi ciągłe zadanie wchodzenia w relacje z Bogiem i ludźmi. Z tą świadomością gromadzimy się na niedzielnej Mszy świętej. Jesteśmy pełni radości z powodu obietnicy Jezusa, że przy stole w królestwie Bożym zasiądą ludzie ze wszystkich stron świata. Mamy nadzieję, że dla nas jest tam przygotowane przez Pana miejsce.

 

        

W poniedziałek, 26 sierpnia, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

 

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. Spowiedź przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego będzie w piątek i sobotę (30-31 VIII) od godz. 1700. W piątek zapraszam uczniów kl. IV – VI; w sobotę kl. VII – VIII oraz młodzież szkół średnich. Obowiązkiem wierzących rodziców jest przypilnowanie swoich dzieci, by rozpoczęły nowy rok szkolny w stanie łaski uświęcającej.

 

ADŚ diecezji Bielsko- Żywieckiej organizuje 31 sierpnia br. (sobota) w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Pogórzu XI Popmejański Dzień Skupienia. Rozpoczęcie o godz. 900, Msza św. o godz. 1100, zakończenie o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

W przyszłą niedzielę, 1 września na Mszy Św. o godz. 1130 będziemy dziękować za tegoroczne plony. Panie z Koła Gospodyń, jak w zeszłym roku, po każdej Mszy św. będą częstować chlebem ze smalcem oraz kiszonym ogórkiem. Wzorem poprzednich lat proszę

o przyniesienie do świątyni płodów rolnych, jako daru pracy rąk ludzkich. Składać je można w kościele w sobotę od godz. 1500.

 

W tym dniu (niedziela) odbędzie się również coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora, prezbitera i męczennika.

     

Ofiarę za zamówioną Mszę św. nie wpłacamy na konto parafialne, ale składamy osobiście u księdza po Mszy.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezji.


18 VIII 2019 - 20 Niedziela Zwykła

W wielu miejscach na świecie, niestety panuje wojna. Niesprawiedliwość i brak poszanowania godności człowieka i jego wolności leżą z reguły u podłoża każdego konfliktu zbrojnego. Jezus Chrystus nie chciał ani podejrzanych kompromisów, ani wątpliwego pokoju. Za pokój między ludźmi a Bogiem oddał swoje życie. To jest Ofiara, która rodzi prawdziwy pokój dla świata. Aby go osiągnąć, wyznawcy Chrystusa muszą czasami wypowiedzieć się w sposób bardzo zdecydowany, nawet jeżeli spotkają się ze sprzeciwem i niezrozumieniem. Pan umacnia nas swoim przykładem i daje siłę do budowania atmosfery pokoju pośród ludźmi.

 

 

Jak w każdy czwarty czwartek miesiąca Msza św. sprawowana jest w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez członków Apostolstwa.

 

W sobotę, 24 sierpnia, odbędzie się coroczna uroczystość gromadząca wiernych z sąsiednich diecezji: ostrawsko-opawskiej (Republika Czeska) oraz żilińskiej (Słowacja). Początek o godzinie 915 nabożeństwem maryjnym w kościele Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku, skąd wyruszy procesja do ołtarza polowego na tzw. Trójstyku. Tam będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera, z homilią biskupa ostrawsko-opawskiego Franciszka Lobkowicza.

 

Trwają zapisy na pielgrzymkę do Koszyc z okazji 400-lecia śmierci św. Melchiora Grodzieckiego.

 

Został wyrównany teren pod parking za cmentarzem. Bardzo proszę, by na tym terenie parkować samochody i to nie tylko te jadące od ulicy Szerokiej. Pomiędzy domem katechetycznym a cmentarzem przebiega również ulica Zabytkowa (chociaż wygląda to jak jeden plac kościelny), która powinna być przejezdna np. dla samochodów straży pożarnej,  itp. Dziękuję tym, którzy wykazują zrozumienie i dostosowują się do tej prośby.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby naszego kościoła.


11 VIII 2019 - 19 Niedziela Zwykła

„Nie bój się, mała trzódko!” – te słowa pocieszenia płynące od Jezusa wydają się bardzo adekwatne do naszych czasów. Na tym świecie niejedna wspólnota wyznawców Chrystusa była i jest często bezbronną mniejszością. Jednakże do wierzących należy przyszłość królestwa Bożego, dlatego, że oni w pełni pojmują świat tu i teraz. Radosne oczekiwanie, a nie pełne lęku zmartwienie, jest znakiem rozpoznawczym wspólnoty chrześcijańskiej. Również dzisiejsza niedziela to czas czuwania i bycia gotowym na powtórne przyjście Pana.

 

W środę, 14 sierpnia, uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszego Kościoła partykularnego. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Bogu biskupów prosząc o mądrość i roztropność w zarządzaniu diecezją, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę.

 

W czwartek, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane.  Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Zgodnie z tradycją po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kwiatów i ziół. W tym dniu składka przeznaczona jest na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

 

W piątek czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca. Msza św. sprawowana będzie w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach rocznych. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Bo zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.


4 VIII 2019 - 18 Niedziela Zwykła

Kim jest człowiek i na czym polega sens życia? Te pytania nurtowały uczonych, filozofów i teologów wszystkich epok. Jako uczniowie Jezusa wierzymy, że sami z siebie nie jesteśmy w stanie udzielić na nie odpowiedzi; ona leży w Bogu, który nadaje naszemu życiu sens i ciągle je ubogaca. Tylko dzięki Bogu wiemy, że jesteśmy ukochanymi Jego dziećmi, które mogą i powinny przekazywać Bożą miłość światu. To jest nasze fundamentalne powołanie.

 

We wtorek, 6 sierpnia, obchodzimy liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godzinie 800 w bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie zostanie odprawiona Eucharystia na rozpoczęcie pieszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę. W przyszłą niedzielę, 11 sierpnia o godz. 1330 na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie pieszej pielgrzymki naszej diecezji.

 

Jeszcze raz składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystych obchodów patronki naszej parafii Św. Anny: orkiestrze z Górek; paniom w strojach regionalnych; strażakom; panom niosącym chorągwie; pani organistce; służbie liturgicznej.

 

Składam również podziękowanie tym osobom, które przyniosły produkty do upieczenia kołaczy przed odpustem lub złożyły pieniężną ofiarę na ten cel, szczególnie dziękuję osobom, które przez swoją bezinteresowną pracę i poświęcony czas przyczyniły się do ich upieczenia. W intencji tych wszystkich osób w niedzielę, 18 sierpnia o godzinie 1130 zostanie odprawiona Msza Św.. Pieniądze ze sprzedaży kołaczy będą przeznaczone na potrzeby parafii.

 

Trwają zapisy na jednodniową diecezjalną pielgrzymkę do Koszyc z okazji 400-lecia śmierci św. Melchiora, która odbędzie się 12 października br. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na potrzeby naszej diecezji.


28 VII 2019 - 17 Niedziela Zwykła

Bywa, że mamy kłopot z praktykowaniem modlitwy. Z uczniami Jezusa było podobnie, skoro prosili: „Panie, naucz nas się modlić”. Za wzór Jezus podał im słowa modlitwy Ojcze nasz. Bóg jest naszym Ojcem żyjącym nie gdzieś w oddali, ale jest bliżej nas niż my samych siebie (św. Augustyn). To Jemu mamy okazję całkowicie się powierzyć ze wszystkimi troskami, lękami i problemami. Skorzystajmy z Jezusowego zaproszenia i zapewnienia: „Proście, a będzie wam dane.”

 

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy zewnętrzną uroczystość odpustową ku czci Św. Anny. Sumę odpustową o godz. 1130 odprawi Ks. Bp Janusz Mastalski, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. W związku z uroczystością odpustową można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

O godz. 1500 zapraszam na Koncert Finałowy XV Festiwalu Ekumenicznego w wykonaniu Estrady Ludowej „Czantoria” w ramach obchodów jubileuszu 250-lecia poświęcenia naszej świątyni.

 

W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. W sposób szczególny otoczmy w tym miesiącu modlitwą wszystkich ludzi uzależnionych nie tylko od alkoholu. Podejmijmy również sami dzieło abstynencji w tej intencji.

 

W piątek, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli. Każdy, kto w tym dniu pobożnie nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

 

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. Godzina Święta, w piątek nabożeństwo do NSPJ. W sobotę o godz. 800 Msza Św. w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca i ich rodzin, po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz zmianka tajemnic różańca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w piątek od godz. 1700.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.


21 VII 2019 - 16 Niedziela Zwykła

Wszyscy potrzebujemy czasu na refleksję oraz regenerację ciała i umysłu. Codziennie bowiem pochłania nas mnóstwo spraw, musimy spełnić wiele oczekiwań, niejednokrotnie w stresie i pośpiechu. Uczestnicząc w liturgii mamy okazję zastanowić się nad tym co istotne w życiu i znaleźć spokój, gdyż przychodzi do nas kochający Bóg. Powierzmy Mu siebie w czasie sprawowanej Eucharystii. On pragnie obdarzyć nas radością i pokojem, a także wskaże to, co rzeczywiście jest dla nas konieczne. Zatem mamy szansę, by w spotkaniu z Panem znów w pełni odnaleźć siebie i na nowo odkryć sens życiowego powołania.

Codziennie po Mszy św. przed odpustem odmawiamy nowennę do Św. Anny patronki naszej parafii.

 

Codziennie po Mszy św. przed odpustem odmawiamy nowennę do Św. Anny patronki naszej parafii.

 

W czwartek, dzień wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, po mszy świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ADŚ z racji czwartego czwartku miesiąca i obrzęd pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz kierowców.

 

W piątek, 26 lipca, obchodzimy uroczystość patronki naszej parafii Św. Anny, babci Pana Jezusa. Zapraszam na Mszę św. wszystkie imienniczki Św. Anny oraz wszystkie babcie.

 

Spowiedź przed odpustem parafialnym codziennie przed Mszą św.

 

Odwiedziny chorych przed odpustem będą w sobotę od godz. 900. Będą to równocześnie odwiedziny chorych na I piątek miesiąca sierpnia. Adresy chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

 

Wzorem poprzednich lat przed odpustem parafialnym odbędzie się pieczenie i sprzedaż kołaczy. Proszę o pomoc w pracach związanych z wypiekiem, jak również przez złożenie następujących produktów: cukier kryształ, cukier puder, orzechy, margaryna „Palma”, prawdziwy miód, masło, jajka, kakao, mąkę, rodzynki. Wymienione produkty proszę składać w domu parafialnym w poniedziałek i wtorek w godzinach od 1600 – 1800. Osoby chętne do pomocy w czwartek i piątek przy pieczeniu proszę o podanie deklaracji w dniach i godzinach składania produktów lub bezpośrednio do p. Józefy Kozok lub p. Bernardety Maryniak. Sprzedaż kołaczy odbędzie się w piątek po Mszy św. oraz w sobotę od godz. 900.

 

W przyszłą niedzielę, 28 lipca przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Św. Anny patronki naszej parafii. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 1130 przewodniczył będzie ks. Bp Janusz Mastalski, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Serdecznie zapraszam do licznego udziału parafian i gości, szczególnie zapraszam poczty sztandarowe, strażaków, górników, osoby w strojach regionalnych, mężczyzn proszę o niesienie chorągwi i sztandarów.

 

 W przyszłą niedzielę o godz. 1500 w ramach obchodów jubileuszu 250-lecia poświęcenia naszej świątyni zapraszam na Koncert Finałowy XV Festiwalu Ekumenicznego w wykonaniu Estrady Ludowej „Czantoria”.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Diecezjalnego Domu Duszpasterskiego w Andrychowie. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.


14 VII 2019 - 15 Tydzień Zwykły

Podczas ferii i urlopów wielu ma możliwość poznawania innych krajów i odmiennych kultur, spotykania nowych ludzi. Pewne sprawy i zwyczaje istniejące w obcych stronach, mogą wydawać się dziwne. Czy ludzi, których spotykamy w nieznanych nam miejscach i obcych państwach, możemy nazwać naszymi bliźnimi? Bliźni to nie tylko przyjaciel czy życiowy partner, krewny czy znajomy; bliźnimi nie są jedynie mieszkańcy mojej miejscowości lub osiedla. Bliźnim jest każdy, kogo spotykam, zwłaszcza człowiek oczekujący pomocy. Teraz spotykamy się z Jezusem Chrystusem w Jego słowie i podczas świętej Uczty. Niech On doda nam sił, gdy na naszej drodze staną ci, którzy potrzebują naszej bezinteresownej miłości.

 

W czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz różaniec do Siedmiu Boleści NMP prowadzony przez Apostolstwo Dobrej Śmierci.

 

W piątek, 19 lipca, Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Po Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

Uroczystość odpustową w naszej parafii obchodzić będziemy w ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 28 lipca.

 

Wzorem poprzednich lat przed odpustem parafialnym odbędzie się pieczenie i sprzedaż kołaczy. Proszę o pomoc w pracach związanych z wypiekiem, jak również przez złożenie następujących produktów: cukier kryształ, cukier puder, orzechy, margaryna „Palma”, prawdziwy miód, masło, jajka, kakao, mąkę, rodzynki. Wymienione produkty proszę składać w domu parafialnym 22 i 23 lipca (przyszły poniedziałek i wtorek) w godzinach od 1600 – 1800. Osoby chętne do pomocy w czwartek i piątek przy pieczeniu proszę o podanie deklaracji w dniach i godzinach składania produktów lub do p. Józefy Kozok lub p. Bernardety Maryniak.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.


7 VII 2019 - 14 Niedziela Zwykła

Każdy człowiek pragnie pokoju, który nie jest rzeczywistością tego świata. Podczas każdej Mszy św. zanoszona jest modlitwa o pokój, przekazujemy sobie znak pokoju, wreszcie rozsyłani jesteśmy: Idźcie w pokoju Chrystusa. Jezus Chrystus pozostawił nam pokój jako swój testament: Pokój zostawiam wam, pokój mój wam daję. To pokój Boga, który przekracza wszelkie ludzkie pojmowanie. Jest on łaską i darem naszego Pana Jezusa Chrystusa. Tego pokoju powinniśmy doświadczać dzięki wierze i przekazywać dalej innym ludziom.

 

Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

 

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 

Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św.

 

Przypominam, że zbieramy zdjęcia do wystawy o 250-letniej historii naszego kościoła i parafii.

 

Trwają również zapisy na diecezjalną pielgrzymkę do Koszyc z okazji 400-lecia śmierci Św. Melchiora. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce parafialnej.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby Seminarium Duchownego.

 

Wszystkim gościom i turystom życzę udanego wypoczynku.


30 VI 2019 - 13 Niedziela Zwykła

Jako uczniowie Jezusa, jesteśmy powołani do współtworzenia królestwa Bożego. Podążając śladami naszego Mistrza, możemy odczuwać męczenie i zniechęcenia, dlatego nieustannie powinniśmy odnawiać nasz osobisty wybór. Historia powołania nigdy się nie kończy. Uczestnictwo, we Mszy św. jest znakiem naszej gotowości do nieustannego kroczenia za Panem. Chcemy słuchać Jezusa i opowiadać się za życiem w Jego królestwie.

 

W tym tygodniu przypadają: I czwartek i I piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w kapłaństwie, życiu zakonnym i posługi misyjnej oraz czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa oraz Niepokalane Serce Maryi. W czwartek Godzina Święta przed pierwszym piątkiem, w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę po mszy św. o godz. 800 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 900. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

 

Spowiedź codziennie około pół godziny przed Mszą św.

 

Proszę również o opłacenie prenumeraty Gościa Niedzielnego na następny kwartał.

 

Wszystkim wypoczywającym życzę udanego odpoczynku i opieki Opatrzności Bożej.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Anny w Ustroniu - Nierodzimiu, siedziba: Ustroń, ul. Zabytkowa 23.