Ogłoszenia parafialne

23 VI 2019 - 12 Niedziela Zwykła

W rozmowach często pytamy się różnych ludzi: co sądzisz o tym czy innym zagadnieniu? Co myślisz o tej czy innej osobie? Wierzysz we wszystko, co ten lub tamta powiedział/a albo obiecał/a? Dzięki podobnym sondażom lepiej rozumiemy określone sprawy i odpowiednio budujemy relacje do innych osób. To samo odnosi się do pytania o Jezusa: … Za kogo Mnie uważacie? Domaga się ono odpowiedzi, które są tak różnorodne, jak ludzie wyrażający swoje subiektywne opinie. Gromadząc się na Eucharystii uwielbiamy Jezusa Chrystusa, który dla nas jest mesjaszem, Synem Boga żywego.

 

W czwartek po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ADŚ z racji czwartego czwartku miesiąca.

 

W piątek, 28 czerwca, obchodzimy Uroczystość św. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.

 

Proszę o opłacenie w zakrystii prenumeraty „Gościa Niedzielnego” na następny kwartał.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii..

 

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczyniły się do zorganizowania pikniku parafialnego: sponsorom, osobom, które ofiarowały fanty, ciasta, oraz bezpośrednio obsługującym piknik. Bóg zapłać.

 

Dziękuję również wszystkim, którzy przyczynili się do odbycia procesji Bożego Ciała: strażakom; osobom, które przygotowały ołtarze, właścicielom posesji, przy których się one znajdowały; paniom i dzieciom w strojach regionalnych; dzieciom pierwszokomunijnym

i sypiącym kwiatki oraz ich rodzicom; służbie liturgicznej oraz wszystkim uczestnikom procesji za godny i pobożny udział w procesji. Bóg zapłać.


16 VI 2019 - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

W imię Trójcy Świętej – Ojca i Syna i Ducha Świętego – zaczynamy każdą liturgię. Bóg objawia się w osobie Ojca, jest naszym Stworzycielem i źródłem naszego życia. Objawia się w osobie Syna, w którym stał się Człowiekiem, naszym Bratem, abyśmy doświadczyli Jego miłości. Bóg objawia się również w osobie Ducha Świętego, by doprowadzić nas do pełnego poznania Boga; dodaje nam sił i odwagi do życia, wzbudza i podtrzymuje w nas ducha modlitwy i dziękczynienia, abyśmy mogli wyrazić nasze uwielbienie Bogu Trójjedynemu.

 

Dzisiaj zapraszam na rodzinny piknik parafialny, który rozpoczniemy o godz. 1500 nabożeństwem czerwcowym do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Szczegóły na plakacie.

 

W środę, 19 czerwca, zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci szkolne oraz rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, zapraszam na Mszę Świętą dziękczynną odprawianą o godz. 800. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego będzie we wtorek od godz. 1600.

 

W czwartek, 20 czerwca, obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele sprawowane będą o godz. 730, 930 i po procesji (1145). Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 930 – wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarzy:

  • pierwszy – przy ul. Żwirowej – mieszkańcy Harbutowic
  • drugi – przy ul. Szerokiej – mieszkańcy Bładnic
  • trzeci – przy ul. Zabytkowej – mieszkańcy Nierodzimia
  • czwarty – przy krzyżu przed kościołem – członkowie ADŚ i Żywego Różańca

Tak jak w poprzednich latach proszę o przygotowanie ołtarzy i ich przystrojenie oraz udekorowanie trasy przejścia procesji. Do udziału w procesji zapraszam: dzieci do sypania kwiatków, dzieci pierwszokomunijne w strojach,  mężczyzn do niesienia chorągwi i sztandarów, delegacje ze sztandarami oraz w strojach regionalnych a przede wszystkim wszystkich parafian. Proszę również strażaków o zabezpieczenie trasy procesji jak w latach poprzednich. Wszystkim już teraz serdecznie dziękuję za zaangażowanie, które jest równocześnie świadectwem wiary.

 

19 czerwca, w środę, w Ustroniu rozpoczyna się XV Festiwal Ekumeniczny organizowany przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Ekumeniczne w Ustroniu. Szczegóły na plakatach.

 

Z okazji 400–lecia śmierci św. Melchiora grodzieckiego nasza diecezja organizuje wyjazd jedno lub dwudniowy do Koszyc – miejsca śmierci świętego. Szczegóły dotyczące wyjazdów znajdują się w gablotce parafialnej. Zapisy w zakrystii: na pielgrzymkę dwudniową do 15 lipca, jednodniową do 15 września.  

 

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.


9 VI 2019 - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Zesłanie Ducha Świętego to od zarania chrześcijaństwa święto przełomu i przejścia. Otrzymawszy Ducha Świętego, młody Kościół otwiera się i rusza na cały świat. Uczniowie niegdyś wylęknieni, teraz przepełnieni radością, wolni i gotowi do wyznawania swojej wiary. W tym zadaniu nic się nie zmienia, wciąż chodzi o odwagę i siłę świadectwa, aby do wszystkich ludzi dotarła prawda o Bożym zbawieniu.

 

Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w liturgii kończy okres wielkanocny, jest ostatnim akordem misterium paschalnego.

 

Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele odprawiane będą o godz. 800 i 1800. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych.

 

W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

W przyszłą niedzielę, 16 czerwca odbędzie się parafialny piknik rodzinny. Rozpoczniemy go nabożeństwem czerwcowym o godz. 1500(szczegóły na plakacie). Zapraszam wszystkich mieszkańców do wspólnej modlitwy i zabawy. Podobnie jak w zeszłym roku proszę o pieczenie ciast i przyniesienie ich w sobotę od godz. 1600 - 1800 oraz po mszy św. lub w niedzielę po mszach do domu katechetycznego. Jak w zeszłym roku proszę o składanie w salce katechetycznej lub na plebani darów, które staną się niespodzianką w czasie pikniku.

 

W ramach obchodów 250-lecia poświęcenia naszej świątyni pragniemy zorganizować wystawę zdjęć związanych z historią naszego kościoła. Obchody rocznicy zakończy konsekracja kościoła w ostatnią niedzielę października. Jeżeli ktoś ma jakieś archiwalne zdjęcia bardzo prosiłbym o przyniesienie ich do mnie na plebanię. Zdjęcia proszę podpisać na odwrocie.

 

W tym tygodniu we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna !!!

 

Parafia dysponuje łóżkiem dla osoby obłożnie chorej. Informacje odnośnie wypożyczenia na plebanii.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na składkę. Jutro składka przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.


2 VI 2019 - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Przed czterdziestu dniami obchodziliśmy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, a dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas liturgii mszalnej słyszeliśmy o tym, jak Jezus ukazywał się swoim uczniom, rozmawiał z nimi i spożywał z nimi posiłki. Powołał ich na świadków swojego zmartwychwstania i posłał na cały świat. Dzisiaj wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów, ponieważ wstąpił do chwały niebieskiej. Nie odszedł jednak, lecz w inny sposób pozostaje obecny pośród nas. Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w swoim słowie oraz podczas Najświętszej Ofiary. Nieustannie powinna nam towarzyszyć świadomość, że Jezus jest z nami przez wszystkie dni aż do końca świata.

 

W dniu dzisiejszym odbędzie się doroczna pielgrzymka u czci Św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Początek o godz. 1030 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na wzgórze Kaplicówki.

 

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek. Modlimy się za wszystkich pracujących na niwie Pańskiej i prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym kościele. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.  

 

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 900. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

 

Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w piątek od godz. 1700.

 

W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieży, która była do bierzmowania.

 

W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

W niedzielę 16 czerwca (za dwa tygodnie) odbędzie się parafialny piknik rodzinny, jedną z atrakcji będzie „Niespodzianka św. Anny”, dlatego proszę o zaangażowanie się w jej realizację przez podarowanie fantów. Można je składać po Mszach św. w domu katechetycznym.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, która przeznaczona jest na potrzeby diecezji.


26 V 2019 - 6 Niedziela Wielkanocna

Każdego dnia Kościół Chrystusowy staje przed nowymi wyzwaniami, zadaniami i pytaniami. Nie może być mowy o stagnacji, ale rzeczywistość wspólnoty Kościoła ma wymiar dynamiczny. Duch Jezusa Chrystusa, Duch prawdy i pokoju, jest w Kościele przyczyną owej dynamiki. Tego, który posłał nam od Boga pocieszyciela, Ducha Świętego, uwielbijmy i oddajmy Mu należną cześć dziękując za Jego zmartwychwstanie.

 

Dzisiaj modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta.

 

Zapraszam na nabożeństwo majowe dziś na godz. 1600, w tygodniu po mszy św.

 

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, w Polsce tzw. Dni Krzyżowe. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy oraz o urodzaje i za głodujących. Przez te trzy dni Mszę św. będziemy rozpoczynali od modlitwy w tych intencjach.

 

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie obchodzona 9 czerwca.

 

W piątek, 31 maja, w Sanktuarium MB Bolesnej w Bielsku – Białej Hałcnowie odbędzie się XIX Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 1200, zakończenie o godz. 2000 Mszą Św. Program dnia skupienia wywieszony jest w gablotce. Serdecznie zapraszam na to spotkanie członków ADŚ oraz sympatyków.

 

16 czerwca organizowany będzie parafialny piknik rodzinny. Jedną z atrakcji, jak w poprzednich latach będzie „Niespodzianka św. Anny”. W przygotowanie niespodzianki można się włączyć przez ofiarowanie darów rzeczowych. Rzeczy te można składać po Mszach św. w domu katechetycznym.

 

W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.

 

XII Święto Dziękczynienia pod hasłem W trosce o rodzinę, obchodzić będziemy w niedzielę, 2 czerwca br. Przy drzwiach kościoła będą zbierane ofiary na ten cel.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszego kościoła. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej diecezji.


19 - 5 Niedziela Wielkanocna

W naszej codzienności często można spotkać wiele rzeczy, które mają znamię nowości. W ten sposób świat odwołuje się do pierwotnego oczekiwania człowieka, że nie wszystko musi być tak, jak do tej pory. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro odnowa świata jest w pewnych momentach konieczna. Jako chrześcijanie wiemy, że nowości nie jesteśmy w stanie sprawić własną mocą, ostatecznie jest ona darem Boga. Uczestnicząc we Mszy św. nabieramy nowych sił życiowych, których źródłem jest Chrystus zmartwychwstały. On mówi do Nas; „ Oto czynię wszystko nowe” oraz „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali …” Oto zasada życia nowego stworzenia, a my, wyznawcy Chrystusa, bierzemy na siebie odpowiedzialność  za odnowę świata przez to, co mówimy, czynimy i kim jesteśmy.

 

Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiane jest w niedzielę o godz. 1600, a w tygodniu po mszy św.

 

Dzisiaj w parafii gościmy kleryków z Seminarium duchownego w Krakowie, którzy razem z nami modlą się w intencji powołań do służby w Kościele, na zakończenie tygodnia modlitw o  powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz.1130 spotkanie kleryków z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.

 

W naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy św. o godz. 1130 dzieci z klasy III po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Módlmy się w ich intencji oraz ich rodziców, aby przystąpienie do tego sakramentu prowadziło do prawdziwej jedności z Bogiem, Stworzycielem i Ojcem, uczyło pokory i posłuszeństwa wypływającego z miłości. Dziś o godz. 1600 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych. Po nabożeństwie dzieci komunijne otrzymają pamiątkowe obrazki. W ramach tzw. białego tygodnia dzieci komunijne w strojach komunijnych uczestniczą we Mszy św. i nabożeństwie majowym z wyjątkiem tych dni, kiedy Msza św. sprawowana jest rano (poniedziałek i środa).

 

Próby przed bierzmowaniem będą we wtorek i czwartek o godz. 1900 w Hermanicach. Sakrament bierzmowania będzie udzielony w Hermanicach w piątek w czasie Mszy św. o godz. 1800. Spotkanie rodziców młodzieży bierzmowanej w środę o godz. 1900.

 

We wtorek, 21 maja i w piątek, 24 maja, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

W sobotę, 25 maja, o godz. 1000 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ks. Biskup Ordynariusz udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów święceń polecamy Panu Bogu w Modlitwie.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Diecezjalnego Domu Duszpasterskiego w Andrychowie.


12 V 2019 - 4 Niedziela Wielkanocna

Jezus jako Dobry Pasterz zaprasza nas do wspólnego spotkania eucharystycznego. Stoimy przed mnóstwem rozmaitych ofert oraz możliwości i nie wiemy, na co się zdecydować. Czasami potrzebujemy kogoś, kto weźmie za rękę i wskaże właściwą drogę. Jezus Chrystus jest Dobrym Pasterzem . Jemu możemy zaufać, Jego śladem możemy pójść, pewni, że idzie przed nami. Prowadzi do pełni życia, pokazuje nam drogę miłości. Uwielbijmy obecność pośród nas Pana, który całej naszej rodzinie Bożej daje poczucie bezpieczeństwa.

        

Dziś 4 niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to dzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Rozpoczyna się Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza, szczególnie prośmy by młodzi z naszej parafii odpowiedzieli na wołanie Chrystusa – Pójdź za Mną. W przyszłą niedzielę, na zakończenie tygodnia modlitw o powołania gościć będziemy kleryków naszego Seminarium Duchownego.

 

Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 930 dzieci klas czwartych przeżywają rocznicę I Komunii św. Módlmy się w ich intencji oraz w intencji ich rodziców, by jak najczęściej karmili się Ciałem Eucharystycznym Zbawiciela.

 

Nabożeństwo majowe dzisiaj o godzinie 1600, w tygodniu po Mszy św.

 

We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

W czwartek po Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z dekanalnym wizytatorem katechetycznym.

 

W czwartek po Mszy św. zapraszam na spotkanie w salce katechetycznej wszystkich chętnych do zaangażowania się w piknik parafialny.

 

W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

 

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy św. o godz. 1130 dzieci z klasy III po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Spowiedź dzieci, ich rodziców oraz chrzestnych w sobotę od godz. 1000. Módlmy się w ich intencji oraz ich rodziców, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia w wierze i zgodnie z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.


5 V 2019 - 3 Niedziela Wielkanocna

Przed dwoma tygodniami świętowaliśmy Wielkanoc, a dzisiaj można odnieść wrażenie, iż szara codzienność zupełnie nas pochłonęła. To samo doświadczenie było obecne w życiu uczniów Pańskich. Niedługo po Wielkanocy powrócili do swoich dawnych zajęć, jednak ich nocny połów na jeziorze Tyberiadzkim okazał się niepowodzeniem. Wtedy doświadczyli obecności Zmartwychwstałego, który powiedział im, co powinni czynić, a ich praca zaczęła przynosić oczekiwane efekty. Czy zauważamy obecność Jezusa Chrystusa w naszym życiu i pracy – Tego, który wskazuje, co mamy robić. Jezus Chrystus jest pośród nas, ponieważ zgromadziliśmy się w Jego imię, uwielbiajmy Go w naszej wspólnej modlitwie.

 

Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po ostatniej Mszy św. odmówimy Litanię Loretańską do NMP. Nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 1600.

 

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna rozpoczynająca XI Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego (1P 1,12). W Tygodniu Biblijnym zachęcam do osobistej lektury słowa Bożego, która pomoże nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu. W tym roku pochylamy się nad  Ewangelią św. Jana. Przy drzwiach kościoła od ministrantów można zabrać karteczki z siglami do fragmentu pisma św.

 

W środę, 8 maja, obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 1000 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku – Białej, ks. Bp. Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Otoczmy kandydatów do święceń naszą modlitwą.

 

W dniach 7/8 maja zapraszamy na XVII Świętą Noc Modlitwy w Sanktuarium Św. Jana Sarkandra w Skoczowie organizowaną przez ADŚ diecezji bielsko – żywieckiej. Czuwanie rozpocznie się we wtorek, 7 maja o godz. 1200, o 2100 Msza św., zakończy w środę Mszą św. i odczytaniem supliki bł. Bartolo Longo o godz. 1200. Od godz. 4 – 5 czuwanie prowadzą członkowie Apostolstwa z naszej parafii.

12 maja o godz. 930 rocznica I Komunii św. dla dzieci klas 4. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców będzie w sobotę od godz. 1630.

 

W przyszłą niedzielę, 12 maja, rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na potrzeby naszej diecezji. Ofiarą zbieraną do puszek przy drzwiach kościoła wspieramy Radio Diecezjalne Anioł Beskidów


29 IV - 2 Niedziela Wielkanocna

Bóg ma miłosierdzie dla nas, ludzi – oto centralne orędzie drugiej niedzieli, która kończy czas oktawy Wielkanocy. Nieustannie odczuwamy w życiu, że jesteśmy zdani na miłosierdzie, ponieważ często zderzamy się z własnymi ograniczeniami, ponosimy klęski, jesteśmy rozczarowani i niezadowoleni. Czasami czujemy się bezsilni, zmęczeni, wypaleni. Jesteśmy bezradni, gdy nasza ziemska wędrówka dobiega końca. Miłosierdzie Boże dotknęło nas w Jezusie Chrystusie, abyśmy mieli życie. Niech ta prawda mobilizuje nas do uwielbienia Boga bogatego w miłosierdzie.

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to święto patronalne Caritas. Składka przeznaczona jest na cele charytatywne.

 

W wtorek, przypada liturgiczna uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski przeniesiona z 23 kwietnia.

 

30 kwietnia, we wtorek, o godz. 1500 spotkanie dzieci przystępujących do I Komunii św.

 

W środę, 1 maja – wspomnienie dowolne Św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, pamiętamy także o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni. W tym dniu rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe. Nabożeństwo majowe w tygodniu będzie odprawiane po Mszy św., w niedzielę o godz. 1600. To w szkole Maryi uczymy się jak mają przeżywać życie na ziemi rodziny, jak radzić sobie z problemami i co tak naprawdę jest najważniejsze. Serdecznie zapraszam.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. Ze względu na Uroczystość NMP Królowej Polski w piątek oraz peregrynację relikwii Św. Melchiora w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

 

W piątek, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego, nabożeństwo majowe o godz. 1600. Jest to zarazem Dzień modlitw w intencji emigracji polskiej. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek w kościele św. Klemensa w Ustroniu o godz. 1800 Msza św. na rozpoczęcie w naszym dekanacie peregrynacji relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego w ramach obchodów roku Św. Melchiora z okazji 400 – lecia jego męczeńskiej śmierci. W sobotę 4 maja o godz. 900 adoracja relikwii prowadzona przez naszą parafię dla członków ADŚ i starszych. Szczegółowy program peregrynacji dla poszczególnych grup znajduje się na afiszu w gablotce parafialnej.

 

Jutro na godz.1700 bardzo proszę o pomoc przy rozbieraniu Bożego Grobu Bożego.

 

W przyszłą niedzielę, 5 maja, przypada 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. W tym dniu ofiarą zbieraną do puszek wspomagamy Radio Diecezjalne Anioł Beskidów.


21 IV 2019 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako Wielką Niedzielę. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego.

        

Jutro, drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. 

    

Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia, która przypada w przyszłą niedzielę. W tym dniu rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. 

 

W czwartek z racji czwartego czwartku miesiąca Msza Św. w intencji członków ADŚ, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez członków Apostolstwa.

 

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni na godne przeżywanie Świąt Zmartwychwstania: osobom, które przygotowały ciemnicę i Grób Pański oraz kościół, służbie liturgicznej, lektorom i kantorom, pani organistce, członkom Straży Pożarnej i osobom trzymającym wartę honorową przy Grobie Pańskim oraz paniom w strojach regionalnych. Bóg zapłać.

 

Niech zmartwychwstanie Chrystusa odnowi naszą Wiarę, której celem jest zbawienie, umocni Nadzieję wykraczającą poza ziemskie pragnienia i rozpali na nowo Miłość będącą źródłem wszelkiego dobra.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Anny w Ustroniu - Nierodzimiu, siedziba: Ustroń, ul. Zabytkowa 23.