Ogłoszenia parafialne

24.II.2019 - 7 Niedziela Zwykła

Kto cię prosi, temu daj! Kto ci coś zabiera, temu jeszcze dołóż! Czyńcie dobrze tym, którzy was nienawidzą! Temu, kto cię uderzył w prawy policzek, nadstaw i drugi! Miłujcie waszych nieprzyjaciół! Jakie będzie nasze życie, gdy to wszystko uczynimy, gdy owe napomnienia staną się w naszej codzienności rzeczywistością? Kiedy jednak odważymy się na takie zachowania, wówczas zaczniemy współtworzyć lepszy, bardziej przyjazny i serdeczniejszy świat, a sami poczujemy powiew wewnętrznej wolności dzieci Bożych.          

 

 • Jutro 25 lutego, poniedziałek na naszą parafię przypada adoracja wieczysta Najświętszego Sakramentu, która została wprowadzona z okazji 20-lecia powstania naszej diecezji. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 8.00 i wystawieniem Najświętszego Sakramentu, zakończymy o godz. 1500nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam do spędzenia chociaż krótkiej chwili na modlitwie przed Chrystusem obecnym pośród nas w Najświętszym Sakramencie. Polećmy Bogu w czasie tej modlitwy całą diecezję, księży biskupów, naszą parafię, rodziny, dzieci i młodzież. 
 • W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. godzina święta przed pierwszym piątkiem, którą poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek i piątek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych oraz zmianka tajemnic różańca.
 • W sobotę o godz. 11.00 w salce katechetycznej zbiórka ministrantów i lektorów.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed okresem Wielkiego Postu. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała pomiędzy mszami a zakończymy ją nabożeństwem wynagradzającym po Mszy o 11.30.
 • Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na potrzeby naszego kościoła. W przyszłą niedzielę, 3 marca, składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

17.II.2019 - 6 Niedziela Zwykła

„Boże , Ty chcesz przebywać w sercach prawych i szczerych” – modli się Kościół w Kolekcie 6 niedzieli zwykłej, wyznaje równocześnie swoje pragnienie goszczenia Boga. Każdy z nas cieszy się, kiedy odczuwa sympatię i życzliwość ze strony przyjmującego go gospodarza. Uczestnicząc w Eucharystii jesteśmy gośćmi u Pana Boga. On przyjmuje nas serdecznie i z radością. Przy Nim czujemy się bezpieczni, bo On kocha każdego człowieka. Radość sprawia Bogu bycie u nas w gościnie, co ukazał w przyjściu swojego Syna Jezusa Chrystusa. Mamy ogromną okazję spotkania i wielką szansę, aby Pana Boga ugościć. 

 

 • W czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec do siedmiu boleści NMP.
 • Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele duszpasterstwa. Za tydzień taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

10.II.2018 - 5 Niedziela Zwykła

 Często zadajemy sobie pytania dotyczące naszego życia i sensu życiowego powołania. Odkrywamy, że nasze pojmowanie samych siebie, nasz los w istocie zależy od ludzi, z którymi przebywamy: w rodzinie, w pracy czy w innych obszarach życiowej aktywności. Natomiast jako chrześcijanie zastanawiamy się nad znaczeniem obecności Boga pośród nas. W Jezusie Chrystusie Bóg bezpośrednio zwraca się do ludzi i zbawczo ingeruje w naszą egzystencję. Pozwólmy, by Pan Bóg obecny między nami mógł kierować naszą codziennością, prowadził nas po swoich ścieżkach.

 

 • W poniedziałek, 11 lutego, przypada wspomnienie dowolne NMP z Lourdes. Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił to liturgiczne wspomnienie, jako Światowy Dzień Chorego. W tym dniu naszymi modlitwami otaczamy wszystkich chorych oraz opiekujących się nimi.
 • W piątek, 15 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, składka przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele duszpasterstwa.
 • W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nie czynna. Sprawy pilne proszę kierować do ks. Kazimierza.

3.II.2019 - 4 Niedziela Zwykła

Celebrując wspólnie Najświętszą Ofiarę, naszymi modlitwami bierzemy udział w służbie Bożej. Jednak jest to również służba względem drugiego człowieka. Bóg podczas tej świętej celebracji służy. Kiedy będziemy słuchać czytań Pisma świętego, wówczas Bóg nakryje dla nas stół Słowa. Podczas liturgii eucharystycznej poda nam swoje Ciało – chleb życia i swoją Krew – wino wesela: Bóg nakryje dla nas stół Eucharystii. Jego umiłowany Syn Jezus Chrystus jest obecny pośród nas i pragnie nas ubogacić.    

    

 • Zakończone zostały duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Dziękuję wszystkim przyjmującym za wspólną modlitwę, spotkanie, wyrozumiałość i życzliwe przyjęcie. Zapewniam o swojej dalszej modlitwie. W przyszłą niedzielę, 10 lutego, o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich rodzin, które zostały odwiedzone w czasie kolędy. Dziękuję za ofiary składane przy tej okazji.
 • W poniedziałek, 11 lutego, przypada wspomnienie dowolne NMP z Lourdes. Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił to liturgiczne wspomnienie, jako Światowy Dzień Chorego. W tym dniu naszymi modlitwami otaczamy wszystkich chorych oraz opiekujących się nimi. W naszej parafii w najbliższą sobotę (9 lutego) o godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza Św. w int. chorych i starszych parafian. Serdecznie wszystkich zapraszam. Proszę o pomoc w dowiezieniu chorych do kościoła. Od godz. 9.30 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której będzie okazja do spowiedzi.
 • Bóg zapłać mężczyznom, którzy przyszli wczoraj do pomocy przy rozbieraniu stajenki bożonarodzeniowej jak również wcześniej przy jej przygotowaniu.

27.I.2019 - 3 Niedziela Zwykła

Jako członkowie ludu Bożego gromadzimy się razem, aby słuchać słowa Bożego i posilać się Chlebem życia. Niestety, pomiędzy wyznawcami Chrystusa wciąż nie ma pełnej jedności. Ciągle doświadczamy bólu podziału, chociaż Pismo Święte jako Boża księga chrześcijaństwa została dana nam wszystkim. Mówi ona o spotkaniach z Jezusem, co stanowi fundament naszej wiary. Nasze wychodzenie na spotkanie z Nim, wspólna modlitwa i chęć pojednania, może doprowadzić do pełnego zjednoczenia. To jest ważna intencja, także po zakończeniu kolejnego Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. 

 

 • Od jutra powracamy do normalnego porządku odprawiania Mszy Św. w tygodniu: poniedziałek, środa – godz. 8.00; wtorek, czwartek – sobota godz. 17.00. Kancelaria jest czynna: wtorek, środa, piątek przez pół godziny po Mszy Św. z wyjątkiem świąt i I piątku miesiąca.
 • We wtorek 29.I na Mszę Św. o godz. 17.00 oraz na spotkanie opłatkowe zapraszam członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 • W czwartek na godz. 18.30 na spotkanie opłatkowe zapraszam członków Rady Parafialnej oraz Rady ds. Ekonomicznych.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek miesiąca oraz pierwsza sobota. W piątek po Mszy św. wystawienie i litania do NSPJ. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Spowiedź przed I piątkiem miesiąca od godz. 16.00.
 • W sobotę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego tzw. MB Gromnicznej. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i modlimy się w intencji osób konsekrowanych zwłaszcza z naszej parafii. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Poświęcenie gromnic w czasie każdej Mszy św. W zakrystii można nabyć gromnicę. Na Mszy św. wieczornej poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • W sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca, po Mszy zapraszam członków Róż na spotkanie opłatkowe. A na godzinę 9.00 proszę mężczyzn do pomocy przy rozbieraniu szopki.
 • Kończy się okres kolędowy, jeżeli ktoś nie mógł przyjąć wizyty duszpasterskiej w wyznaczonym czasie, a chciałby to uczynić, może umówić się na indywidualną wizytę w dogodnym terminie.
 • Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tace na potrzeby naszego kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej diecezji.

 

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

28.I od godz. 1400 – Skoczowska (od Hermanic)


20.I.2019 - 2 Niedziela Zwykła

W okresie Bożego Narodzenia uroczyście obchodziliśmy tajemnicę wcielenia Jezusa Chrystusa i Jego objawienie się ludziom. Uwielbienie i radość z powodu daru wspólnoty z Bogiem, rozbrzmiewa także w liturgii pierwszych niedziel okresu zwykłego. Każdy człowiek i wszystkie narody są zaproszeni do tego, by stanowić wielką rodzinę Boga i jako Jego dzieci być dla siebie nawzajem braćmi i siostrami. Niech nas w tym zadaniu wspomaga Boże błogosławieństwo, będące owocem uczestnictwa w Eucharystii. 

 

 • W całym Kościele powszechnym przeżywamy dziś Światowy dzień Migranta i Uchodźcy. Składka przeznaczona jest na cele charytatywne (jałmużna postna).
 • Od 18 stycznia, w całym Kościele obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w czwartek, 24 stycznia.
 • W okresie kolędowym Msza św. w tygodniu z wyjątkiem soboty będzie odprawiana o godz. 800. Kancelaria czynna jest po Mszy św. porannej.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na tace. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

 

 21.I od godz. 1400 – Harbutowice: ul. O. Pio,Fiołkowa, Rubinowa, Żyzna, Stara Droga 36,

 22.I od godz. 1400 – Bładnicka (Międzyświeć i Bładnice Dln.) do p. Sikorskich (nr 77)

 23.I od godz. 1400 – Bładnice Dln.: od p. Cieślar (Beskidzka 99), Trzy Dęby i J. Chmiela do remizy

 24.I od godz. 1400 – Gospodarska, Chałupnicza

 25.I od godz. 1400 – Graniczna (od ul. Skoczowskiej), Cicha

 28.I od godz. 1400 – Skoczowska (od Hermanic)


13.I.2019 - Niedziela Chrztu Pańskiego

W niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, świętujemy fakt Jezusowego chrztu w wodach Jordanu. Oba wydarzenia są ze sobą związane, gdyż chrzest także był objawieniem Chrystusa: Syn Boży objawił się publicznie i rozpoczął jawną działalność po długim okresie ukrytego życia w Nazarecie. Podczas chrztu udzielanego przez Jana Chrzciciela, Bóg przedstawił Jezusa jako swojego umiłowanego Syna i napełnił Go Duchem Świętym. Również my zostaliśmy ochrzczeni i staliśmy się członkami Kościoła Chrystusowego, córkami i synami Boga Ojca, powołanymi do składania świadectwa o Nim we współczesnym świecie. Z wdzięcznością wspomnijmy swój własny chrzest i uwielbijmy naszego Pana.        

 

 • Dziś święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 • Przypominam, że w okresie kolędowym Msza św. w tygodniu z wyjątkiem soboty jest odprawiana o godz. 800. Kancelaria czynna jest po Mszach porannych w wyznaczone dni.
 • W zakrystii proszę odnowić prenumeratę Gościa Niedzielnego na I kwartał 2019 r.
 • Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tace na Seminarium Duchowne. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele charytatywne.

 ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

 

 14.I od godz. 1400 – Wiklinowa, Krótka, Boczna, Kreta,

 15.I od godz. 1400 – Łączna (od Bładnic), Zabytkowa,Żwirowa,

 16.I od godz. 1400 – Bładnicka (od ul. Szerokie)j, Potokowa

 17.I od godz. 1400 – Bładnice Dln. (od strażnicy do p. Gawlas)

 18.I od godz. 1400 – Godziszów, Bładnice Grn. oraz ul. Trzy Dęby i Unijna 85 (p.Śleziak i Błachut)

 19.I od godz. 900 – Harbutowice: ul. Zachodnia, Alabastrowa, Majowa, Trzech Braci, Chabrowa 22-16

 21.I od godz. 1400 – Harbutowice: ul. O. Pio,Fiołkowa, Rubinowa, Żyzna, Stara Droga 36


6.I.2019 - Uroczystość Objawienia Pańskiego

Mędrcy ze Wschodu przybywają jako reprezentanci ludów pogańskich, aby złożyć pokłon Jezusowi – Królowi królów. Pismo święte zwraca uwagę, że przez chrzest wszyscy otrzymaliśmy godność królewską: „Jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym.”

Mając świadomość naszej tożsamości dzieci Bożych, przyłączamy się do wędrówki trzech mędrców zdążających do Betlejem, by oddać cześć narodzonemu Synowi Bożemu.     

 

 • Przypominam, że w okresie kolędowym Msza św. w tygodniu z wyjątkiem soboty jest odprawiana o godz. 8.00. Kancelaria czynna jest po Mszach porannych.
 • W zakrystii proszę odnowić prenumeratę Gościa Niedzielnego na I kwartał 2019 r. 
 • W przyszłą niedzielę, 13 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.
 • Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tace. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE:

 

7.I od godz. 1400 – ul.: Wiejska (od początku), Zagajnik

8.I od godz. 1400 – ul. Szeroka (bloki)

9.I od godz. 1400 – ul. Szeroka (bez bloków)

10.I od godz. 1400 – Bładnice Dln. od k-ła ewang. do remizy

11.I od godz. 1400 – Bładnice Dln. ul. Harbutowicka od remizy do p. Tomaszko

12.I od godz. 900 – ul.: Ukośna, Lazurowa, Stara Droga, Artystów, Chabrowa 4-7, Rzemieślników, Piaskowa i  Towarowa (po tej stronie wiślanki)

14.I od godz. 1400 – ul.:Wiklinowa, Krótka, Boczna, Kreta


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Anny w Ustroniu - Nierodzimiu, siedziba: Ustroń, ul. Zabytkowa 23.