Aktualności

Skoczów, 1 maja 2023 r.
Drodzy Czciciele
Matki Bożej Pompejańskiej -
Zelatorki, Zelatorzy,
członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci


XXV POMPEJAŃSKA ŚWIĘTA NOC MODLITWY w formie Jerycha Różańcowego w dniach 7/8 maja 2023 roku – w naszych domowych kościołach.


Zapraszamy serdecznie do aktywnego włączenia się do Nabożeństwa, aby tak, jak to było praktykowane w ostatnich latach, przez 24 godziny w nastroju; uwielbienia i przebłagania, będziemy dziękować Bogu za bezmiar łask. Przez Serce Maryi polećmy Panu Jezusowi: duchowieństwo całego świata na czele z papieżem, osoby konsekrowane, misjonarzy, losy całego świata, naszej Ojczyzny, a szczególnie pokój na Ukrainie, rodziny, życie dzieci poczętych, umierających, dusze w czyśćcu cierpiące i intencje zapisane w naszych sercach.


To noc błagania o święte powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne, o spełnienie się prośby Matki Bożej z Fatimy, aby w każdej parafii w naszej diecezji, w naszej Ojczyźnie, w Pierwsze Soboty Miesiąca odprawiane było nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Prośmy również o skuteczność modlitwy różańcowej broniącej dzieci i młodzież przed zgubnymi
ideologiami, o zdrowie dla chorych, cierpiących oraz wszystkie intencje wzbudzane codziennie w czasie nieustającej adoracji w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, aby Pan Bóg przez wstawiennictwo Matki Najświętszej zachował Naród Polski od niewiary, od wszelkiego zniewolenia, od deptania dziesięciu przykazań Bożych, aby Ojczyzna nasza była wolna od ucisków wrogów zewnętrznych i wewnętrznych, aby polskie rodziny, prawdziwie były Kościołem domowym i szkołą wiary.
Proponujemy, aby w poszczególne godziny czuwania-adoracji zaangażowali się nie tylko Zelatorzy ale i członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz sympatycy modlitwy różańcowej odmawianej w formie Nowenny Pompejańskiej. Dlatego gorąco
prosimy Zelatorów o powiadomienie swoich członków wspólnoty o 24 godzinnej modlitwie, aby płomieniem tej modlitwy ogarnąć wszystkich ludzi świata. W harmonogramie Świętej Nocy Modlitwy zostały ujęte wspólnoty z naszej diecezji, z kraju i zagra-
nicy, które wyraziły chęć jednoczenia się na modlitwie drogą internetową, w tą niezwykłą noc nawrócenia, przemiany serc, rozwiązywania modlitwą nabrzmiałych problemów w rodzinach, Ojczyźnie i na świecie.


W internecie można odnaleźć stronę Kaplicy Wieczystej Adoracji z kościołów prowadzących transmisje online i trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.


Na zakończenie Świętej Nocy Modlitwy,
w poniedziałek o godz. 12.00 proponujemy uczestnictwo (on-line) w Mszy św., których wykaz zawiera strona internetowa


https://msza-online.net/msze-swiete-na-zywo-po-polsku/


Po Mszy św. należy pobożnie odmówić Suplikę do Królowej Różańca Świętego (załączona w pli-
ku suplika.pdf).


Wsłuchując się w słowa Zbawiciela (Mt 6, 1-18) zachęcamy, aby podejść do modlitwy w uroczysty sposób. Zechciejmy ubrać się odświętnie (niech to skłoni do refleksji nad stanem własnego serca), zapalmy świecę, symbol Chrystusa – Światłości świata. Postawmy na udekorowanym stole obraz/ikonę Matki Najświętszej. Uczyńmy wszystko, ażeby nasz pokój przez ten czas stał się gościnną „izdebką” dla Króla Niebios. Poczujmy się jak Apostołowie, którzy wraz z Maryją oczekiwali w Wieczerniku na spełnienie się Obietnicy Ojca. I wołajmy z głębi naszych serc: poślij nam Panie Ducha Świętego Pocieszyciela!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Anny w Ustroniu - Nierodzimiu, siedziba: Ustroń, ul. Zabytkowa 23.