Ogłoszenia parafialne

19 I 2019 - 2 Niedziela Zwykła

Jan Chrzciciel wskazuje na Jezusa mówiąc: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata (J 1, 29). To zdanie jest powtarzane w czasie każdej Mszy św., która urzeczywistnia ofiarę prawdziwego Baranka paschalnego. Pełni nadziei wyczekujemy również Godów Barana, na które zostaniemy kiedyś zaproszeni. Uwielbiajmy Syna Bożego obecnego w znakach świętej liturgii i prośmy o dar miłosierdzia.

 

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele charytatywne (jałmużna postna).

 

W piątek, 24 stycznia, kończy się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.

 

W okresie kolędowym Msza św. w tygodniu z wyjątkiem soboty będzie odprawiana o godz. 800. Kancelaria czynna jest po Mszy św. porannej.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130 zapraszam na kolędowanie z Estradą Regionalną „Równica”.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone na tace. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

 

20 I od godz. 1400 – ul. Leśna (od końca)

21 I od godz. 1400 – ul.: Graniczna (od ul. Skoczowskiej), Cicha

22 I od godz.   1400 – ul.: Szeroka (bloki)

23 I od godz. 1400 – ul. Szeroka

24 I od godz. 1400 – ul.: Harbutowicka, Wąska


12 I 2020 - Niedziela Chrztu Pańskiego

W dzisiejsze święto kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia, Jezus staje pośród rzeszy ludzi, którzy przybyli nad wody Jordanu, aby przyjąć chrzest pokuty. On będąc bez grzechu, solidaryzuje się z grzesznym człowiekiem, biorąc na siebie całą winę, którą raz na zawsze gładzi na drzewie krzyża. Przez chrzest otrzymaliśmy udział w Jego zbawczym dziele i zostaliśmy przyjęci do grona dzieci Bożych.

        

Dziś święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

 

Przypominam, że w okresie kolędowym Msza św. w tygodniu z wyjątkiem soboty jest odprawiana o godz. 800. Kancelaria czynna jest po Mszach porannych w wyznaczone dni.

 

W piątek Msza w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Zapraszam wszystkich, którzy zamawiali wypominki oraz z rodzin zmarłych.

 

W zakrystii proszę odnowić prenumeratę Gościa Niedzielnego na I kwartał 2020 r.

 

Od soboty, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tace na Seminarium Duchowne. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele charytatywne.

 

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

 

 13 I od godz. 1400 – ul.: Łączna (od Bładnic), Zabytkowa,Żwirowa,

 14 I od godz. 1400 – ul.: Skoczowska (od Hermanic)

 15 I od godz.   1400 – ul.: Bładnicka (od ul. Szerokie)j, Potokowa

 16 I od godz. 1400 – ul.: Harbutowicka, Wąska

 17 I od godz. 1400 – ul.: Gospodarska, Chałupnicza

 18 I od godz. 900 – Bładnice Dln.: od kościoła ewang. do remizy i ul. Harbutowicka do p. Tomaszko

 20 I od godz. 1400 – ul. Leśna (od końca)


6 I 2020 - 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Pan Bóg dotyka świat i nasze życie swoim Słowem. To jest Jego droga wyjścia na poszukiwanie zagubionego człowieka. W czasie liturgii – także dzisiejszej 2 niedzieli po Narodzeniu Pańskim – słyszymy Jego Słowo. Ono jest objawieniem Bożej miłości, która stała się motywem przyjścia na ziemię Syna Człowieczego.       

        

W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Św. sprawowane są w porządku niedzielnym. W całym kościele jest to Dzień Modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne.

 

Przypominam, że w okresie kolędowym Msza św. w tygodniu z wyjątkiem soboty jest odprawiana o godz. 800. Kancelaria czynna jest po Mszach porannych.

 

W zakrystii proszę o odnowienie prenumeraty Gościa Niedzielnego na I kwartał 2020 r. 

 

W przyszłą niedzielę, 12 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tace, która jest przeznaczona na Seminarium Duchowne.

 

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

 

   7 I od godz.   1400 – ul.: Wiklinowa, Krótka, Boczna, Kreta,

   8 I od godz.1400ul. Czarny Las, Lipowska (od Lipowca)

   9 I od godz. 1400 – Bładnice Dln. (od strażnicy do p. Gawlas)

 10 I od godz. 1400 – ul.: Wiejska (od Szerokiej), Zagajnik,

 11 I od godz.900 – ul.: Modrzewiowa, Piaskowa, Śląska, Bajkowa, Słomkowa, Katowicka, Dobra,

 13 I od godz. 1400 – ul.: Łączna (od Bładnic), Zabytkowa,Żwirowa,


29 XII 2019 - Niedziela po narodzeniu Pańskim

Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona dla nas wzorem do naśladowania, aby w naszych wspólnotach rodzinnych zawsze dominowała miłość. Potrzeba nam świętych rodzin, które świadectwem życia potrafią odeprzeć wszelkie próby podważenia wartości wspólnoty rodzinnej. Jako wspólnota kościoła jesteśmy rodziną Bożą, jesteśmy zatem wezwani do wspomagania siebie na drodze do świętości.

 

We wtorek przypada ostatni dzień starego roku, o godz. 1600 zapraszam na Mszę św. i uroczyste nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym. W tym dniu odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.

 

W środę, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte będą odprawiane wg następującego porządku: 830, 1100 i 1600. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o pokój.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby w kościele Chrystusowym, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 

W okresie kolędowym Msza św. w tygodniu z wyjątkiem soboty jest odprawiana o godz. 800. Kancelaria parafialna czynna jest po Mszach porannych.

 

W niedzielę, 5 stycznia, składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 

W zakrystii można zapisać się lub odnowić prenumeratę Gościa Niedzielnego (75 zł./kw) i Niedzieli na I kwartał 2020 r.

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tace.

 

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

30 XII od godz. 1400 –  Bładnice Dln.: od p. Cieślar (Beskidzka 99), Trzy Dęby i J. Chmiela do remizy

  2 I od godz. 1400 – ul.: Bładnicka (Międzyświeć i Bładnice Dln.) do p. Sikorskich (nr 77)

   3 I od godz. 1400 – Godziszów, Bładnice Grn. oraz ul. Trzy Dęby i Unijna 85 (p.Śleziak i Błachut)

   4 I od godz. 900 – ul.: Ukośna, Lazurowa, Stara Droga, Artystów, Chabrowa 4-7, Rzemieślników,  Piaskowa i                    Towarowa (po tej  stronie wiślanki)

   7 I od godz.   1400 – ul.: Wiklinowa, Krótka, Boczna, Kreta,


22 XII 2019 - 4 Niedziela Adwentu

Pan Bóg jest wciąż z nami (Emmanuel). Ta prawda stanowi treść 4 niedzieli adwentu. W każdej celebracji Eucharystii doświadczamy spotkania z Tym, który jest z nami, chce być pośród nas, pragnie być obecny w tym świecie i dla tego świecie, aby go przemieniać. Otwórzmy nasze serca i umysły, by owocnie uczestniczyć w tym darze zbawienia.

 

Odwiedziny chorych jutro od godz. 930.

 

We wtorek, 24 grudnia, przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ostatnie Roraty będą odprawiane o godz. 800. Tradycyjnie o północy odprawimy uroczystą Mszę Św. Narodzenia Pańskiego tzw. Pasterkę, na którą zapraszam wszystkich parafian. Kolekta z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 

We środę, 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pan Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu Boży wymiar.  Słowo, które stało się Ciałem, zamieszkało między nami na zawsze. Msze Św. w tym dniu będą odprawione o godz. 930 i 1130. Zapraszam do wyśpiewania w uroczystych nieszporach kolędowych  o godz. 1600 naszej radości z bliskości Boga.

 

W czwartek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w którym obchodzimy święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

W piątek, przypada święto Św. Jana Apostoła i ewangelisty, po mszy św. pobłogosławienie wina.

 

Od piątku rozpoczyna się okres kolędowy. Przypominam, że w tym okresie Msza św. w tygodniu z wyjątkiem soboty będzie odprawiana o godz. 800. Wodę święconą do pokropienia domu w czasie wizyty duszpasterskiej można sobie zabrać z naczynia z tyłu kościoła.

 

W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 

W zakrystii można nabyć jeszcze opłatki wigilijne.

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tace na potrzeby naszego kościoła.

 

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

27 XII od godz. 1400 –  Harbutowice: ul. O.Pio, Fiołkowa, Rubinowa, Żyzna, Stara Droga 36

28 XII od godz. 900 – Harbutowice: ul. Zachodnia, Alabastrowa, Majowa, Trzech Braci, Chabrowa 22-16

30 XII od godz. 1400 –  Bładnice Dln.: ul. Beskidzka 99 (od. P. Cieślar) , Trzy Dęby, J. Chmiela do remizy


15 XII 2019 - 3 Niedziela Adwentu

W kondycję ludzkiego życia wpisane jest oczekiwanie; czekamy na wiele rzeczy, wydarzeń, osób … Czy przeżywamy życie w duchu oczekiwania na przyjście Pana? Ono winno być naznaczone poczuciem radości, o czym przypomina liturgia 3 niedzieli adwentu zwanej Gaudete! Pan wciąż przychodzi, a nasze spotkanie z Nim teraz się urzeczywistnia.

 

Od wtorku rozpoczynamy drugą część okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

 

Msze św. roratnie w naszym kościele odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 1700. Zapraszam serdecznie wszystkich do udziału w tym wspólnym czuwaniu.

 

W tym tygodniu (środa, piątek, sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Będziemy się modlić w intencji rodzin, by powróciły do życia miłego Bogu oraz przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, by mieli świadomość, że sakrament małżeństwa nie jest pustym rytuałem czy zwyczajem obrzędowym, ale wyrażeniem woli zapraszającej i wprowadzającej Chrystusa do życia małżeńskiego i rodzinnego oraz oddającej Mu to życie.      

 

Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św., a w sobotę od godz. 1400 do 1700.

 

Odwiedziny chorych będą w poniedziałek (23.12,) od godz. 930. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii do czwartku.

 

W sobotę od godz. 800 proszę o pomoc przy budowie stajenki.

 

W sobotę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 1130.

 

W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tace. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.


8 XII 2019 - 2 Niedziela Adwentu - Niepokalanego Poczęcia NMP

W dniu dzisiejszym (pomimo niedzieli adwentowej) obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

W dzisiejszą niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 

 

Msze św. roratnie w naszym kościele są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 1700. Przypominam, że w tym okresie nie ma w poniedziałek i środę Mszy św. o godz. 800.

 

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace oraz do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.


1 XII 2019 - 1 Niedziela Adwentu

 

Rozpoczynamy czas adwentu, w którym Kościół nie tylko spogląda na pierwsze przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale uwaga skupiona jest także na powtórnym Jego przyjściu na końcu czasów. Nasze życie rozgrywa się między tymi dwoma decydującymi wydarzeniami w dziejach. Pan przybędzie, a my wychodzimy Mu na spotkanie. Każda Eucharystia jest naszym spotkaniem z Tym, który ciągle przychodzi.

 

Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

 

Msze św. roratnie w naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 1700. Nie będzie w poniedziałek i środę Mszy św. o godz. 800. Zapraszam serdecznie wszystkie dzieci, młodzież oraz dorosłych.

 

W środę, 4 grudnia, z okazji patronalnego święta górników Św. Barbary Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz. 800. Zapraszam wszystkich czynnych i emerytowanych górników wraz rodzinami na tą Mszę św.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota. W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele, zwłaszcza z naszej parafii, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 

Spowiedź przed I piątkiem miesiąca w czwartek (kl. III,IV,V, VI) i piątek (VII, VIII, młodzież) od godz. 1600.

 

W czwartek rodziców dzieci komunijnych zapraszam na Mszę św. oraz spotkanie.

 

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 930.

 

W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

W sobotę o godz. 800 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające do NMP.

 

 W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. ADŚ z naszej parafii na Mszy św. o godz. 1130 obchodzić będzie dziesięciolecie swojego istnienia. Zapraszam wszystkich członków ADŚ.

 

W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kalendarze z Janem Pawłem II (10 zł) i kalendarze rolnicze (25 zł)

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace na potrzeby naszej diecezji.


24 XI 2019 - 34 Niedziela Zwykła

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tytuł, którym dzisiaj w sposób szczególny pragniemy zwracać się do Jezusa, miał w pierwotnym Kościele swój odpowiednik w postaci greckiego terminu Kyrios. On zawsze był, jest i będzie naszym Panem i Królem. Jemu jest dana wszelka władza w niebie i na ziemi. Służenie Jezusowi Królowi nie oznacza uciemiężenia, lecz wolność, do której zostaliśmy powołani. Jako święty lud naszego Pana Jezusa Chrystusa, oddajmy cześć Temu, który jest Panem i Królem Wszechświata.

        

 Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi.

 

W czwartek z racji czwartego czwartku miesiąca, po Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ADŚ.

 

W sobotę 30 listopada, w sanktuarium Św. Mikołaja w Pierśćcu odbędzie się XVII Regionalny Dzień Skupienia ADŚ. Rozpoczęcie o godz. 900, Msza św. o godz. 1100. Szczegóły na plakacie.

 

ADŚ z naszej parafii w niedzielę, 8 grudnia, na Mszy św. o godz. 1130 obchodzić będzie dziesięciolecie swojego istnienia.

 

W tym tygodniu we wtorek i środę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pilne proszę uzgodnić z ks. Kazimierzem.

 

W przyszłą niedzielę, 1 grudnia, rozpoczynamy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny.

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace na potrzeby naszej parafii. Za tydzień składka przeznaczona na potrzeby diecezji.


17 XI 2019 - 33 Niedziela Zwykła

Dokąd zmierza świat i całe stworzenie? Ludzie zadają sobie te odwieczne pytania również dzisiaj. Zwłaszcza wtedy, gdy mnożą się wojny, konflikty, akty terroryzmu, dotykają coraz liczniejsze klęski żywiołowe. Dlatego Dobra Nowina zapisana na kartach Pisma świętego nie chce nas napawać lękiem i przerażeniem, lecz wzmocnić naszą ufność w Bogu: „Dla was czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości i uzdrowienie – mówi Pan Zastępów (pierwsze czytanie) oraz Włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie (Ewangelia).

        

W poniedziałek modlimy się w intencji Księdza Biskupa Romana Pindla z okazji przypadających imienin. W czwartek, we wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, przypada dzień imienin Księdza Biskupa Seniora Janusza Zimniaka. Pamiętajmy o Księżach Biskupach w naszych modlitwach.

 

W czwartek z racji trzeciego czwartku miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec do Siedmiu Boleści NMP prowadzony przez członków Apostolstwa.

 

W piątek, 22 listopada, obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Polecajmy naszej modlitwie wszystkich organistów i kantorów.  

 

Do końca listopada można jeszcze składać wypominki roczne w kancelarii parafialnej.

 

Wspólnota męska „Wojownicy Maryi” zaprasza mężczyzn w wieku od 18 do 50-u lat na spotkanie inauguracyjne do kościoła Wniebowzięcia NMP w Wiśle. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 1700. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablotce.

 

W przyszłą niedzielę, 24 listopada, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszach św. dokonamy odnowienia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 

Spowiedź codziennie przed Mszą Św.

 

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Anny w Ustroniu - Nierodzimiu, siedziba: Ustroń, ul. Zabytkowa 23.