Ogłoszenia parafialne

28 VII 2019 - 17 Niedziela Zwykła

Bywa, że mamy kłopot z praktykowaniem modlitwy. Z uczniami Jezusa było podobnie, skoro prosili: „Panie, naucz nas się modlić”. Za wzór Jezus podał im słowa modlitwy Ojcze nasz. Bóg jest naszym Ojcem żyjącym nie gdzieś w oddali, ale jest bliżej nas niż my samych siebie (św. Augustyn). To Jemu mamy okazję całkowicie się powierzyć ze wszystkimi troskami, lękami i problemami. Skorzystajmy z Jezusowego zaproszenia i zapewnienia: „Proście, a będzie wam dane.”

 

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy zewnętrzną uroczystość odpustową ku czci Św. Anny. Sumę odpustową o godz. 1130 odprawi Ks. Bp Janusz Mastalski, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. W związku z uroczystością odpustową można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

O godz. 1500 zapraszam na Koncert Finałowy XV Festiwalu Ekumenicznego w wykonaniu Estrady Ludowej „Czantoria” w ramach obchodów jubileuszu 250-lecia poświęcenia naszej świątyni.

 

W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. W sposób szczególny otoczmy w tym miesiącu modlitwą wszystkich ludzi uzależnionych nie tylko od alkoholu. Podejmijmy również sami dzieło abstynencji w tej intencji.

 

W piątek, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli. Każdy, kto w tym dniu pobożnie nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

 

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. Godzina Święta, w piątek nabożeństwo do NSPJ. W sobotę o godz. 800 Msza Św. w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca i ich rodzin, po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz zmianka tajemnic różańca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w piątek od godz. 1700.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.


21 VII 2019 - 16 Niedziela Zwykła

Wszyscy potrzebujemy czasu na refleksję oraz regenerację ciała i umysłu. Codziennie bowiem pochłania nas mnóstwo spraw, musimy spełnić wiele oczekiwań, niejednokrotnie w stresie i pośpiechu. Uczestnicząc w liturgii mamy okazję zastanowić się nad tym co istotne w życiu i znaleźć spokój, gdyż przychodzi do nas kochający Bóg. Powierzmy Mu siebie w czasie sprawowanej Eucharystii. On pragnie obdarzyć nas radością i pokojem, a także wskaże to, co rzeczywiście jest dla nas konieczne. Zatem mamy szansę, by w spotkaniu z Panem znów w pełni odnaleźć siebie i na nowo odkryć sens życiowego powołania.

Codziennie po Mszy św. przed odpustem odmawiamy nowennę do Św. Anny patronki naszej parafii.

 

Codziennie po Mszy św. przed odpustem odmawiamy nowennę do Św. Anny patronki naszej parafii.

 

W czwartek, dzień wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, po mszy świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ADŚ z racji czwartego czwartku miesiąca i obrzęd pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz kierowców.

 

W piątek, 26 lipca, obchodzimy uroczystość patronki naszej parafii Św. Anny, babci Pana Jezusa. Zapraszam na Mszę św. wszystkie imienniczki Św. Anny oraz wszystkie babcie.

 

Spowiedź przed odpustem parafialnym codziennie przed Mszą św.

 

Odwiedziny chorych przed odpustem będą w sobotę od godz. 900. Będą to równocześnie odwiedziny chorych na I piątek miesiąca sierpnia. Adresy chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

 

Wzorem poprzednich lat przed odpustem parafialnym odbędzie się pieczenie i sprzedaż kołaczy. Proszę o pomoc w pracach związanych z wypiekiem, jak również przez złożenie następujących produktów: cukier kryształ, cukier puder, orzechy, margaryna „Palma”, prawdziwy miód, masło, jajka, kakao, mąkę, rodzynki. Wymienione produkty proszę składać w domu parafialnym w poniedziałek i wtorek w godzinach od 1600 – 1800. Osoby chętne do pomocy w czwartek i piątek przy pieczeniu proszę o podanie deklaracji w dniach i godzinach składania produktów lub bezpośrednio do p. Józefy Kozok lub p. Bernardety Maryniak. Sprzedaż kołaczy odbędzie się w piątek po Mszy św. oraz w sobotę od godz. 900.

 

W przyszłą niedzielę, 28 lipca przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Św. Anny patronki naszej parafii. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 1130 przewodniczył będzie ks. Bp Janusz Mastalski, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Serdecznie zapraszam do licznego udziału parafian i gości, szczególnie zapraszam poczty sztandarowe, strażaków, górników, osoby w strojach regionalnych, mężczyzn proszę o niesienie chorągwi i sztandarów.

 

 W przyszłą niedzielę o godz. 1500 w ramach obchodów jubileuszu 250-lecia poświęcenia naszej świątyni zapraszam na Koncert Finałowy XV Festiwalu Ekumenicznego w wykonaniu Estrady Ludowej „Czantoria”.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Diecezjalnego Domu Duszpasterskiego w Andrychowie. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.


14 VII 2019 - 15 Tydzień Zwykły

Podczas ferii i urlopów wielu ma możliwość poznawania innych krajów i odmiennych kultur, spotykania nowych ludzi. Pewne sprawy i zwyczaje istniejące w obcych stronach, mogą wydawać się dziwne. Czy ludzi, których spotykamy w nieznanych nam miejscach i obcych państwach, możemy nazwać naszymi bliźnimi? Bliźni to nie tylko przyjaciel czy życiowy partner, krewny czy znajomy; bliźnimi nie są jedynie mieszkańcy mojej miejscowości lub osiedla. Bliźnim jest każdy, kogo spotykam, zwłaszcza człowiek oczekujący pomocy. Teraz spotykamy się z Jezusem Chrystusem w Jego słowie i podczas świętej Uczty. Niech On doda nam sił, gdy na naszej drodze staną ci, którzy potrzebują naszej bezinteresownej miłości.

 

W czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz różaniec do Siedmiu Boleści NMP prowadzony przez Apostolstwo Dobrej Śmierci.

 

W piątek, 19 lipca, Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Po Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

Uroczystość odpustową w naszej parafii obchodzić będziemy w ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 28 lipca.

 

Wzorem poprzednich lat przed odpustem parafialnym odbędzie się pieczenie i sprzedaż kołaczy. Proszę o pomoc w pracach związanych z wypiekiem, jak również przez złożenie następujących produktów: cukier kryształ, cukier puder, orzechy, margaryna „Palma”, prawdziwy miód, masło, jajka, kakao, mąkę, rodzynki. Wymienione produkty proszę składać w domu parafialnym 22 i 23 lipca (przyszły poniedziałek i wtorek) w godzinach od 1600 – 1800. Osoby chętne do pomocy w czwartek i piątek przy pieczeniu proszę o podanie deklaracji w dniach i godzinach składania produktów lub do p. Józefy Kozok lub p. Bernardety Maryniak.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.


7 VII 2019 - 14 Niedziela Zwykła

Każdy człowiek pragnie pokoju, który nie jest rzeczywistością tego świata. Podczas każdej Mszy św. zanoszona jest modlitwa o pokój, przekazujemy sobie znak pokoju, wreszcie rozsyłani jesteśmy: Idźcie w pokoju Chrystusa. Jezus Chrystus pozostawił nam pokój jako swój testament: Pokój zostawiam wam, pokój mój wam daję. To pokój Boga, który przekracza wszelkie ludzkie pojmowanie. Jest on łaską i darem naszego Pana Jezusa Chrystusa. Tego pokoju powinniśmy doświadczać dzięki wierze i przekazywać dalej innym ludziom.

 

Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

 

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 

Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św.

 

Przypominam, że zbieramy zdjęcia do wystawy o 250-letniej historii naszego kościoła i parafii.

 

Trwają również zapisy na diecezjalną pielgrzymkę do Koszyc z okazji 400-lecia śmierci Św. Melchiora. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce parafialnej.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby Seminarium Duchownego.

 

Wszystkim gościom i turystom życzę udanego wypoczynku.


30 VI 2019 - 13 Niedziela Zwykła

Jako uczniowie Jezusa, jesteśmy powołani do współtworzenia królestwa Bożego. Podążając śladami naszego Mistrza, możemy odczuwać męczenie i zniechęcenia, dlatego nieustannie powinniśmy odnawiać nasz osobisty wybór. Historia powołania nigdy się nie kończy. Uczestnictwo, we Mszy św. jest znakiem naszej gotowości do nieustannego kroczenia za Panem. Chcemy słuchać Jezusa i opowiadać się za życiem w Jego królestwie.

 

W tym tygodniu przypadają: I czwartek i I piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w kapłaństwie, życiu zakonnym i posługi misyjnej oraz czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa oraz Niepokalane Serce Maryi. W czwartek Godzina Święta przed pierwszym piątkiem, w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę po mszy św. o godz. 800 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 900. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

 

Spowiedź codziennie około pół godziny przed Mszą św.

 

Proszę również o opłacenie prenumeraty Gościa Niedzielnego na następny kwartał.

 

Wszystkim wypoczywającym życzę udanego odpoczynku i opieki Opatrzności Bożej.


23 VI 2019 - 12 Niedziela Zwykła

W rozmowach często pytamy się różnych ludzi: co sądzisz o tym czy innym zagadnieniu? Co myślisz o tej czy innej osobie? Wierzysz we wszystko, co ten lub tamta powiedział/a albo obiecał/a? Dzięki podobnym sondażom lepiej rozumiemy określone sprawy i odpowiednio budujemy relacje do innych osób. To samo odnosi się do pytania o Jezusa: … Za kogo Mnie uważacie? Domaga się ono odpowiedzi, które są tak różnorodne, jak ludzie wyrażający swoje subiektywne opinie. Gromadząc się na Eucharystii uwielbiamy Jezusa Chrystusa, który dla nas jest mesjaszem, Synem Boga żywego.

 

W czwartek po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ADŚ z racji czwartego czwartku miesiąca.

 

W piątek, 28 czerwca, obchodzimy Uroczystość św. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.

 

Proszę o opłacenie w zakrystii prenumeraty „Gościa Niedzielnego” na następny kwartał.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej parafii..

 

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczyniły się do zorganizowania pikniku parafialnego: sponsorom, osobom, które ofiarowały fanty, ciasta, oraz bezpośrednio obsługującym piknik. Bóg zapłać.

 

Dziękuję również wszystkim, którzy przyczynili się do odbycia procesji Bożego Ciała: strażakom; osobom, które przygotowały ołtarze, właścicielom posesji, przy których się one znajdowały; paniom i dzieciom w strojach regionalnych; dzieciom pierwszokomunijnym

i sypiącym kwiatki oraz ich rodzicom; służbie liturgicznej oraz wszystkim uczestnikom procesji za godny i pobożny udział w procesji. Bóg zapłać.


16 VI 2019 - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

W imię Trójcy Świętej – Ojca i Syna i Ducha Świętego – zaczynamy każdą liturgię. Bóg objawia się w osobie Ojca, jest naszym Stworzycielem i źródłem naszego życia. Objawia się w osobie Syna, w którym stał się Człowiekiem, naszym Bratem, abyśmy doświadczyli Jego miłości. Bóg objawia się również w osobie Ducha Świętego, by doprowadzić nas do pełnego poznania Boga; dodaje nam sił i odwagi do życia, wzbudza i podtrzymuje w nas ducha modlitwy i dziękczynienia, abyśmy mogli wyrazić nasze uwielbienie Bogu Trójjedynemu.

 

Dzisiaj zapraszam na rodzinny piknik parafialny, który rozpoczniemy o godz. 1500 nabożeństwem czerwcowym do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Szczegóły na plakacie.

 

W środę, 19 czerwca, zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci szkolne oraz rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, zapraszam na Mszę Świętą dziękczynną odprawianą o godz. 800. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego będzie we wtorek od godz. 1600.

 

W czwartek, 20 czerwca, obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele sprawowane będą o godz. 730, 930 i po procesji (1145). Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 930 – wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarzy:

  • pierwszy – przy ul. Żwirowej – mieszkańcy Harbutowic
  • drugi – przy ul. Szerokiej – mieszkańcy Bładnic
  • trzeci – przy ul. Zabytkowej – mieszkańcy Nierodzimia
  • czwarty – przy krzyżu przed kościołem – członkowie ADŚ i Żywego Różańca

Tak jak w poprzednich latach proszę o przygotowanie ołtarzy i ich przystrojenie oraz udekorowanie trasy przejścia procesji. Do udziału w procesji zapraszam: dzieci do sypania kwiatków, dzieci pierwszokomunijne w strojach,  mężczyzn do niesienia chorągwi i sztandarów, delegacje ze sztandarami oraz w strojach regionalnych a przede wszystkim wszystkich parafian. Proszę również strażaków o zabezpieczenie trasy procesji jak w latach poprzednich. Wszystkim już teraz serdecznie dziękuję za zaangażowanie, które jest równocześnie świadectwem wiary.

 

19 czerwca, w środę, w Ustroniu rozpoczyna się XV Festiwal Ekumeniczny organizowany przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Ekumeniczne w Ustroniu. Szczegóły na plakatach.

 

Z okazji 400–lecia śmierci św. Melchiora grodzieckiego nasza diecezja organizuje wyjazd jedno lub dwudniowy do Koszyc – miejsca śmierci świętego. Szczegóły dotyczące wyjazdów znajdują się w gablotce parafialnej. Zapisy w zakrystii: na pielgrzymkę dwudniową do 15 lipca, jednodniową do 15 września.  

 

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.


9 VI 2019 - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Zesłanie Ducha Świętego to od zarania chrześcijaństwa święto przełomu i przejścia. Otrzymawszy Ducha Świętego, młody Kościół otwiera się i rusza na cały świat. Uczniowie niegdyś wylęknieni, teraz przepełnieni radością, wolni i gotowi do wyznawania swojej wiary. W tym zadaniu nic się nie zmienia, wciąż chodzi o odwagę i siłę świadectwa, aby do wszystkich ludzi dotarła prawda o Bożym zbawieniu.

 

Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w liturgii kończy okres wielkanocny, jest ostatnim akordem misterium paschalnego.

 

Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele odprawiane będą o godz. 800 i 1800. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych.

 

W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

W przyszłą niedzielę, 16 czerwca odbędzie się parafialny piknik rodzinny. Rozpoczniemy go nabożeństwem czerwcowym o godz. 1500(szczegóły na plakacie). Zapraszam wszystkich mieszkańców do wspólnej modlitwy i zabawy. Podobnie jak w zeszłym roku proszę o pieczenie ciast i przyniesienie ich w sobotę od godz. 1600 - 1800 oraz po mszy św. lub w niedzielę po mszach do domu katechetycznego. Jak w zeszłym roku proszę o składanie w salce katechetycznej lub na plebani darów, które staną się niespodzianką w czasie pikniku.

 

W ramach obchodów 250-lecia poświęcenia naszej świątyni pragniemy zorganizować wystawę zdjęć związanych z historią naszego kościoła. Obchody rocznicy zakończy konsekracja kościoła w ostatnią niedzielę października. Jeżeli ktoś ma jakieś archiwalne zdjęcia bardzo prosiłbym o przyniesienie ich do mnie na plebanię. Zdjęcia proszę podpisać na odwrocie.

 

W tym tygodniu we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna !!!

 

Parafia dysponuje łóżkiem dla osoby obłożnie chorej. Informacje odnośnie wypożyczenia na plebanii.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na składkę. Jutro składka przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.


2 VI 2019 - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Przed czterdziestu dniami obchodziliśmy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, a dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas liturgii mszalnej słyszeliśmy o tym, jak Jezus ukazywał się swoim uczniom, rozmawiał z nimi i spożywał z nimi posiłki. Powołał ich na świadków swojego zmartwychwstania i posłał na cały świat. Dzisiaj wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów, ponieważ wstąpił do chwały niebieskiej. Nie odszedł jednak, lecz w inny sposób pozostaje obecny pośród nas. Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w swoim słowie oraz podczas Najświętszej Ofiary. Nieustannie powinna nam towarzyszyć świadomość, że Jezus jest z nami przez wszystkie dni aż do końca świata.

 

W dniu dzisiejszym odbędzie się doroczna pielgrzymka u czci Św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Początek o godz. 1030 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na wzgórze Kaplicówki.

 

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek. Modlimy się za wszystkich pracujących na niwie Pańskiej i prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym kościele. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.  

 

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 900. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

 

Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w piątek od godz. 1700.

 

W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieży, która była do bierzmowania.

 

W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

W niedzielę 16 czerwca (za dwa tygodnie) odbędzie się parafialny piknik rodzinny, jedną z atrakcji będzie „Niespodzianka św. Anny”, dlatego proszę o zaangażowanie się w jej realizację przez podarowanie fantów. Można je składać po Mszach św. w domu katechetycznym.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, która przeznaczona jest na potrzeby diecezji.


26 V 2019 - 6 Niedziela Wielkanocna

Każdego dnia Kościół Chrystusowy staje przed nowymi wyzwaniami, zadaniami i pytaniami. Nie może być mowy o stagnacji, ale rzeczywistość wspólnoty Kościoła ma wymiar dynamiczny. Duch Jezusa Chrystusa, Duch prawdy i pokoju, jest w Kościele przyczyną owej dynamiki. Tego, który posłał nam od Boga pocieszyciela, Ducha Świętego, uwielbijmy i oddajmy Mu należną cześć dziękując za Jego zmartwychwstanie.

 

Dzisiaj modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta.

 

Zapraszam na nabożeństwo majowe dziś na godz. 1600, w tygodniu po mszy św.

 

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, w Polsce tzw. Dni Krzyżowe. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy oraz o urodzaje i za głodujących. Przez te trzy dni Mszę św. będziemy rozpoczynali od modlitwy w tych intencjach.

 

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie obchodzona 9 czerwca.

 

W piątek, 31 maja, w Sanktuarium MB Bolesnej w Bielsku – Białej Hałcnowie odbędzie się XIX Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 1200, zakończenie o godz. 2000 Mszą Św. Program dnia skupienia wywieszony jest w gablotce. Serdecznie zapraszam na to spotkanie członków ADŚ oraz sympatyków.

 

16 czerwca organizowany będzie parafialny piknik rodzinny. Jedną z atrakcji, jak w poprzednich latach będzie „Niespodzianka św. Anny”. W przygotowanie niespodzianki można się włączyć przez ofiarowanie darów rzeczowych. Rzeczy te można składać po Mszach św. w domu katechetycznym.

 

W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.

 

XII Święto Dziękczynienia pod hasłem W trosce o rodzinę, obchodzić będziemy w niedzielę, 2 czerwca br. Przy drzwiach kościoła będą zbierane ofiary na ten cel.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszego kościoła. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej diecezji.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Anny w Ustroniu - Nierodzimiu, siedziba: Ustroń, ul. Zabytkowa 23.